Tüm İnteraktif Etkinliklerde İşaret Dili Çevirisi

9. Pembe Hayat KuirFest’in İstanbul ayağındaki tüm söyleşi, paneller ve açılış gecesinde; İngilizce-Türkçe çevirinin yanı sıra İşaret Dili çevirisi de olacak.

Tüm İnteraktif Etkinliklerde İşaret Dili Çevirisi 1 – 9 Pembe Hayat KuirFest

23-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da unutulmayacak bir festival yaşatmaya hazırlanan Pembe Hayat KuirFest’in dokuzuncu senesine dair ipuçları gelmeye başladı! 4 gün boyunca sürecek festival, onlarca filmin yanı sıra pek çok söyleşi, panel ve partiye ev sahipliği yapacak. Üstelik düzenlenecek tüm söyleşi ve panellerde İngilizce-Türkçe çevirinin yanı sıra İşaret Dili çevirisi de olacak!

8. Pembe Hayat KuirFest’in açılış aşamasında Pembe Hayat’ın YouTube kanalına konuk olarak festivalden bahseden ekip, festivalin engelli erişebilir hale gelmesi noktasında çalışmalara başladıklarını ve dokuzuncu sene için daha erişebilir bir festival kurgulayacaklarını söylemişlerdi. Konu üzerine çalışan KuirFest ekibi, 9. Pembe Hayat KuirFest’in İstanbul ayağında düzenlenecek tüm interaktif etkinliklerde İşaret Dili çevirisinin olacağını belirtti.

Filmlerde de aynı uygulamanın olması için çalışan festival ekibi, onuncu senesinde daha erişebilir bir festivalle takipçileriyle buluşmayı hedefliyor.

Sekizinci senesinde 3 şehir, iki ülke ve ardından da üç haftalık programı ile Berlin’e giden KuirFest, seneyi dünyanın her yerindeki filmleri dünyanın her yerindeki takipçileri ile buluşturabilmek için kurduğu LGBTİ+ Film Platformu ile kapattı. Dokuzuncu sene hazırlıklarına ara vermeden başlayan festival, 23-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek!

Dünyanın her yerinden LGBTİ+ yapımlara ulaşıp, programına eklediği filmleri bu sene de Türkiye ve birçok ülkeye taşımayı hedefleyen Pembe Hayat KuirFest’in programında çok özel seçkiler yer alacak. Aynı zamanda her yıl dünyadan festivallerin seçkilerini Türkiye’ye de taşıyan festival, bu sene de sürpriz konuk ve seçkileriyle dolu dolu!

23-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 9. Pembe Hayat KuirFest’i takip etmeyi unutmayın!

Pembe Hayat KuirFest

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir