Tür Sineması Atölyesi 17 Nisan’da Başlıyor

Tür Sineması Atölyesi 17 Nisan’da Başlıyor 1 – kerem2Perdede hep aynı hikayeleri görsek de aslında onların belli kalıplara sokulmasıyla sinemaya bağlanmıyor muyuz? Şimdi izlediğimiz popüler filmlerin kökenlerinde neler var? Western, komedi, bilimkurgu, korku, müzikal, kara film / suç filmi, macera, aksiyon, melodram, aşk filmi ve fantastik gibi türler 100 yılı aşkın tarihlerinde nasıl yollardan geçmiş?

Sinema yazarı Kerem Akça’nın (Siyad) 10 hafta sürecek ‘Tür sinemasının 100 yılı’ adlı tür sineması atölyesi 17 Nisan’da Kadıköy Kargart’ta başlıyor.

Derste toplumda çok önemsenmeyen ve üzerine eğinilmeyen tür sinemasını bütün kökleriyle gözden geçiren özgün ve teorik bir felsefik damarla yüzleşeceksiniz. Türler; alt türlerine, formüllerine, furyalarına ve melez türlerine ait filmlerden parçaların eşliğinde 1900’den 2012’ye uzanan süreçleriyle kademe kademe mercek altına alınacak.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için, info@kargart.org e-mail adresinden veya 0216 330 31 51 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Tür Sineması Atölyesi 17 Nisan’da Başlıyor 2 – tursinemasinin100yili son

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir