Türk-Rus Sinema Sektörleri Paneli 20 Aralık'ta 1 – Burhan Gün

Türk-Rus Sinema Sektörleri Paneli 20 Aralık’ta

16 Aralık 2019

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından gerçekleştirilen Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, 22. kez sinemaseverlerle buluşacak. 20-26 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenecek festivalin bu yılki odağında, diğer sanat dallarında olduğu gibi sinema alanında da sosyal hayatla iç içe, toplumsal gerçeklikleri yansıtmayı hedef bilmiş ve bu yolda ilerlemiş birçok oyuncuya ve yönetmene hayat veren Rusya var.

Festival bu yıl Rus sinemasını tüm yönleriyle temsil eden filmleri Rus Uzun Metraj Kurmaca ve Rus Kısa Metraj bölümleriyle İstanbullu sinemaseverlerin karşısına çıkarmanın heyecanını yaşarken, Rus ve Türk sineması arasında ortak yapım ve dağıtım iş birliği olanakları yaratmak amacıyla sinema profesyonellerini Rus Yapımcılar Birliği’nden çok değerli isimlerle buluşturacak. İki ülkenin sinemacılarının Rus ve Türk Sinema Sektörlerinin güncel durumu hakkında konuya hâkim isimler vasıtasıyla bilgilerini güncellemeleri, ortak yapım, dağıtım ve iş birliği imkânları, gelecek vizyonları hakkında bilgi sahibi olmaları için 20 Aralık 2019 Cuma günü 14:00-16:00 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi iş birliği ile İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Binası Doktora Salonu’nda Türk-Rus Sinema Sektörleri Paneli düzenlenecek.

Türk-Rus Sinema Sektörleri Paneli 20 Aralık'ta 2 – Türk Rus Sinema Sektörleri Paneli

Moderatörlüğünü TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, yapımcı, avukat Burhan Gün’ün üstlendiği Türk-Rus Sinema Sektörleri Paneli’ne Türkiye’den CJ Entertainment Genel Müdür Yardımcısı Ferhat Aslan ile TRT1 Kanal Koordinatörü Cemil Yavuz, Rusya’dan ise yapımcı Egor Odintsov, yapımcı ve oyuncu Tatyana Yakovenko, yapımcı Victor Glukhov ve yapımcı Vladimir Ignatiev konuşmacı olarak katılacak.

Kontenjanı sınırlı olan panele önceden batuhanzumrut@zbiletisim.com mail adresi veya 0532 476 13 29 numaralı telefon üzerinden rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Festival Afişinde Rusya’nın Rengini Oluşturan Masal Evi

Randevu İstanbul’un bu yılki afişinde Moskova’nın rengi göze çarpıyor. Grafik Tasarımcısı Kemal Ökten’in hazırladığı afiş, Rusya’nın en görkemli simgelerinden biri olan bu başyapıtın renkleriyle seyirciyi sinemanın içine çekiyor ve masalsı film seçkisi ile sinema aşkını tazelemeye davet ediyor.

Rus sinemanın en iyi örneklerini keşfetme ve sinemaya yön veren klasikleri bir kez daha beyazperdede görme fırsatı sunan Randevu İstanbul, 20-26 Aralık tarihleri arasında seyircisiyle buluşacak.

Türk-Rus Sinema Sektörleri Paneli 20 Aralık'ta 3 – 22 Randevu İstanbul poster

randevuistanbul.tursak.org.tr

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ankara Film Festivali’nden Vişegrad Dörtlüsü Klasikleri 4 – Eroica 02

Ankara Film Festivali’nden Vişegrad Dörtlüsü Klasikleri

31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin “Vişegrad Gülümsüyor” seçkisi, 5 yönetmenden
Boğaziçi Açılışı Majidi'nin Sun Children Filmi ile Yapacak 5 – Khorshid Sun Children 3

Boğaziçi Açılışı Majidi’nin Sun Children Filmi ile Yapacak

Dünya prömiyerini 77. Venedik Film Festivali'nde gerçekleştiren Majid Majidi filmi