Twitch Sandık Açtı!

Değerli okurlarımız; Öteki Sinema yazarı Can Evrenol‘un yönettiği  SANDIK adlı kısa film, Kuzey Amerika’nın Öteki Sineması diye tanımlayabilceğim Twitch sitesinin sayfasında yer aldı!

twitch
http://twitchfilm.net/site/view/whats-inside-the-chest/

Twitch, Kanada’dan çıkan bir site…  Amerika’da ve İngiltere’de en ciddiye alınan ve en popüler b-film sitesi…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

16. Filmekimi’nin Öteki Filmleri

Her yıl yaptığımız gibi bu yıl da Filmekimi’nin Öteki Filmleri'ni ayıkladık ve okurlarımıza sunmak üzere bir seçki hazırladık.

2 Yorumlar

  1. Genelde olumlu yorumlar yazmışlar.Filmin soundtrack ve geri plan müziklerinin olumlu etki gösterdiğinden bahsetmişler .Yorumlardan bazıları Lucia Fulci benzeştirmesi yapsada bana göre Can’ın daha farklı bir gidişatı var(Kendine özgü) Dahada gelişerek kendince bir ekol olacağını düşünmekteyim.Bu arada Twitch’de kendi kaleminde önemli bir sitedir..

  2. Tebrikler! Bu arada Sandik Sydney’deki A Night of Horror film festivalinde de gosterilmisti gectigimiz Nisan ayinda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir