Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali Antalya’da!

çok kısa filmler

30 ülke ve 83 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen Tres Court Türkiye’de ilk kez Antalya’da seyirci ile buluşacak. Festivalde Türkiye’den film ve seçkilere de yer verilecek

Öteki Sinema’nın medya sponsorluğunu üstlendiği Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali (Tres Court) bu yıl Antalya Sinema Derneği, ATSO Vakfı ve Antalya Kültür Sanat işbirliği ile 3 – 4 – 5 Haziran 2016 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek.

Jenerik hariç 3 dakikadan kısa filmlerden oluşan tematik seçkiler ve aynı özelliklere sahip bir uluslararası yarışmanın bulunduğu festivalde kurmaca, animasyon, belgesel, müzik klibi, video blog gibi her türden film yer alabiliyor.

Sınırları olmayan bir festival 

Fransa merkezli ve 18 yıllık bir geçmişe sahip olan ‘Tres Court International Film Festival,’ 30 ülke ve 83 şehirde eş zamanlı olarak yapılıyor. Türkiye’de ilk kez Antalya’da seyirci ile buluşacak olan festivalde, Türkiye’den film ve seçkilere de yer verilecek. Film gösterimleri ise Picasso ve Andy Warhol sergileriyle Antalya sanat hayatına dinamizm katan Antalya Kültür Sanat oditoryumunda yapılacak.

Daha önce ‘En İyi 10 Kısa Film’ projesi ve ‘Uluslararası Antalya Sinema Günleri’ gibi organizasyonlara imza atan Antalya Sinema Derneği girişimiyle Antalya’ya kazandırılacak olan festivalin, aynı zamanda yine dernek tarafından Türkiye’nin farklı illerine de taşınması için çalışmalar devam ediyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir