Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali Başlıyor! 1 – tres court antalya cover internet scaled

Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali Başlıyor!

23 Mayıs 2017

Fransa merkezli 30 ülke ve 90 şehirde aynı anda seyirciyle buluşan ve 19 yıllık bir geçmişe sahip olan Çok Kısa Filmler Festivali, Antalya’da 9-10-11 Haziran tarihlerinde, Muratpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk kez Antalya’da yapılan festival bu sene İstanbul ve Ankara’yı da bünyesine katarak daha fazla seyirciye ulaşmayı hedefliyor.

Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali Başlıyor! 2 – tres court antalya cover internet

Jenerik hariç 4 dakikadan kısa filmlerden oluşan tematik seçkiler ve aynı özelliklere sahip bir uluslararası yarışmanın bulunduğu festivalde kurmaca, animasyon, belgesel, müzik klibi, video blog gibi her türden film yer alabiliyor.

Bu yıl uluslararası yarışma bölümünde 36 çok kısa film yarışacak. 90 şehirden toplanan seyirci oylarıyla da ayrıca bir ödül verilecek. Uluslararası yarışma filmlerinin yanında Aile Seçkisi ve Türkiye’de çok sayıda kısa film seyirciyle buluşturulacak.

Antalya’da, 9-10-11 Haziran tarihlerinde Muratpaşa Belediyesi Meltem Cep Sahne’de, İstanbul’da 9 Haziran tarihinde Fransız Kültür Merkezi’nde, Ankara’da 12-13 Haziran tarihlerinde ODTÜ’de ve 17 Haziran’da Ankara Fransız Kültür Merkezi’nde (Yıldız) yapılacak festival herkese açık ve ücretsiz olacak.

SINIRLARI OLMAYAN BİR FESTİVAL

30 ülke ve 90 şehirde aynı anda yapılan Çok Kısa Filmler Festivali Çin, İrlanda, italya, Macaristan, Kosta Rika, Panama, Slovakya vs. gibi ülkelerde 9-18 Haziran tarihlerinde eş zamanlı gerçekleşecek. Aynı zamanda festivalin Türkiye’nin farklı illerine taşınması için çalışmalar devam ediyor.

Detaylı Bilgi: www.cokkisafilmler.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kar Film Festivali'ne Çok Az Kaldı! 3 – sinema2

Kar Film Festivali’ne Çok Az Kaldı!

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Kar Film
38. İstanbul Film Festivali Programı Açıklandı 4 – 38 İstanbul Film Festivali basın toplantısı 2

38. İstanbul Film Festivali Programı Açıklandı

38. İstanbul Film Festivali programı, 13 Mart Çarşamba sabahı The