Uluslararası Eskişehir Film Festivali 2012

Filmleri yapanlar değil, bu kez filmler üzerine düşünen, araştıran ve yazanlar ödüllendiriliyor!.. Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali, altıncı kez “Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri” adı altında açtığı yarışmasında “En iyi Sinema Kitabına 5.000 TL”, “En iyi Sinema Makalesine 3.000 TL” ödül verecek. “TV’de Yayınlanan En İyi Sinema Programı” ve “En İyi Sinema Dergisi” kategorilerinde ödül kazananlara plaket verilecek.

Yarışmanın amacı, Türkiye’de sinema kültürünün gelişmesine, sinemanın düşünsel boyutunun zenginleşmesine katkıda bulunmak. Yarışmanın Seçici Kurulu, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Gürgen, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr. N. Aysun Yüksel, Yapımcı ve Sinema yazarı Leyla Özalp, SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) Başkanı Tunca Arslan, Sinema Yazarı Alper Turgut’tan oluşmakta…

Kitap ve Makale başvuruları, “Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri Yarışması” Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Yunus Emre Kampüsü Eskişehir adresine 6 kopya olarak gönderilecektir. TV Sinema Programları aynı adrese 6 adet DVD kopya gönderecekler. Dergiler ise internet adreslerini dygergn@gmail.com ‘a gönderecekler.

Yarışma için son başvuru tarihi 20 Mart 2012’dir. Ödüller Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nin açılış gecesi olan 2 Mayıs 2012 tarihinde sahiplerine verilecek.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

20. Eskişehir Film Festivali Onur Ödülleri

16-24 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 20. Eskişehir Film Festivali’nin "Onur Ödülleri” iki usta isme takdim edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir