Steven C. Miller'dan Yeni Korku Filmi: Under the Bed 1 – under the bed 02

Steven C. Miller’dan Yeni Korku Filmi: Under the Bed

15 Mart 2013

under-the-bed posterEric Stolze’ın senaryosunu yazdığı Under the Bed filminin yönetmenliğini Automaton Transfusion (2006) ve Silent Night (2012) gibi filmleri ile bilinen Steven C. Miller yapıyor.

“Her çocuk yatağın altındaki canavarı bilir, Neal Hausman’ın tek hatası onunla savaşmaya çalışmaktı. Neal, trajik bir şekilde sonuçlanan canavarı mağlup etme teşebbüsünün ardından evden uzağa, bir nevi sürgüne gönderilmiştir. İki yıl sonra evine geri döner. Babasının sinirleri iflas etmeye çok yakındır, yeni üvey annesi kendisinden korkar ve küçük kardeşi Paul aynı canavar tarafından rahatsız edilmektedir. Neal ve Paul geceleri ortaya çıkan canavara karşı birlikte savaşırken, ebeveynleri tekrar normal bir aile olma adına sert önlemler alır. Ebeveynlerinin arka çıkmadığı iki kardeş, birbirlerinden başka tutunacak kimseleri olmadan, inanç ve cesaretle mücadeleye devam eder.”

Miller, verdiği bir röportajda “80’li yılların sinemasını ve özellikle ‘slasher’ları çok sevdiğini, bu yüzden filminin o döneme daha yakın durması için teknolojiden uzak durduğunu,” söylemiş. Zaten görsellere ve fragmana bakıldığında rahatça görülen bu ‘teknolojiden uzak durma’ ve maket, makyaj gibi artık ilkel(!) kalan görsel efektlerle işin kotarılması en çok ilgimi çeken detay oldu. Filmden çok umutlu olmasam da Miller’ın çabasına saygı duyduğumu söylemeliyim.

Başrollerde Jonny Weston, Gattlin Griffith, Peter Holden, Musetta Vander, Kelcie Stranahan, Tyler Steelman ve Nikki Griffin yer alıyor.

Fantasia, Film4 FrightFest ve ScreamFest gibi belli başlı festivalleri gezen Under the Bed’in gösterim tarihi henüz belli değil ama 2013 yazında vizyon göreceği tahmin ediliyor.

under-the-bed 02

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Suicide Squad: İntihar Timi Yeni Fragman 2 – The Suicide Squad 2021

The Suicide Squad: İntihar Timi Yeni Fragman

Warner Bros. Pictures sunar: Yönetmen James Gunn, süper kahraman, aksiyon,
Cocaine Bear / Çıldırmış Ayı İlk Fragman 3 – Cocaine Bear Cildirmis Ayi 01

Cocaine Bear / Çıldırmış Ayı İlk Fragman

Cocaine Bear / Çıldırmış Ayı'nın ilk fragmanı yayınlandı. Yönetmenliğini Elizabeth