Universal Pictures Dark Universe'ü Tanıttı! 1 – Universal Pictures Dark Universe

Universal Pictures Dark Universe’ü Tanıttı!

25 Mayıs 2017

Universal Pictures, yeni nesiller için yeniden canlandırılan stüdyonun klasik canavar karakterlerini içeren film serilerini “Dark Universe” olarak adlandırdığını duyurdu. Yeni girişimin hareketli logosuna, Danny Elfman’in bestelediği müzik eşlik ediyor ve logo ilk kez 9 Haziran’da vizyona girecek olan Mumya filminden önce sinemalarda görülecek. Duyurum, ikonik karakterlerin modern sinema evreni için yeniden canlandırılacağının detayları yanı sıra Bride of Frankenstein filminde süper starların rol alacağı kadroyu ve filmin yönetmenliğini Oscar ödüllü Bill Condon’ın yapacağını da doğruluyor.

Universal Pictures Dark Universe'ü Tanıttı! 2 – Universal Pictures Dark Universe

Dark Universe yaratıcılarının çekirdek kadrosunda, yeni klasik canavar serisinin açılış filmi olan Mumya’nın yönetmeni ve yapımcısı Alex Kurtzman, son dönemde Hızlı ve Öfkeli serisinin son üç filmini yazan Chris Morgan da yer alıyor.  Ayrıca yeni nesli eğlendirmek ve onlara ilham vermek amacındaki girişime Oscar ödüllü Christopher McQuarrie ve David Koepp gibi vizyoner yetenekler de katılıyor.

Universal Pictures’ın Yönetim Kurulu Başkanı Donna Langley şunları söylüyor; “Universal’in ikonik canavarlarını yeniden canlandırmaya ilham veren yaratıcılık ve tutkuyla gurur duyuyoruz. İzleyicilere serileri stratejik olarak genişleteceğimize söz veriyoruz. Chris ve Alex tarafından ustalıkla geliştirilen girişim, her müteakip bölüme kendisini tamamlayan kusursuz kadroyu, film yapımcılarını ve vizyonu bulması için gereken doğru zamanı verecektir. Dark Universe’ün lansmanı için Danny’nin kışkırtıcı müziğini Mumya’dan önce lanse ederek ve çok klasik bir hikayede çok modern bir kadının hikayesini dokuyan dahi film yapımcısı Bill’le işbirliği yaparak muhteşem bir başlangıç yaptığımıza inanıyoruz.”

Kurtzman ve Morgan şunları söylüyor; “Universal bize bu klasik karakterleri yeniden canlandırma fikriyle geldiğinde onları yeni ve modern maceralara götürürken miraslarına da saygı gösterme sorumluluğunun farkındaydık. Biz Dark Universe ağını örmeye başlarken stüdyo ve yaratıcı ortaklarımız bize destek oldular ve meydan okudular. Bu filmlerin eski hayranların dikkatini çekerken yeni hayranların da hayal güçlerini tetiklemesini umuyoruz.”

Dört kez Oscar’a aday gösterilen Dany Elfman, Tim Burton’ın filmi Pee-wee’s Big Adventure ile The Simpsons için yaptığı ikonik film müziklerinden Ang Lee, David O. Russell, Sam Raimi, Rob Marshall, Guillermo del Toro, Joss Whedon ve Peter Jackson gibi sinemacılarla yaptığı işbirliklerine kadar benzersiz besteleriyle, tarihin en usta ve en başarılı bestecilerinden biri olma ayrıcalığına sahip.

Elfman şöyle anlatıyor; “Ben canavarlarla büyüdüm. Canavarlar benim hayatımdı ve bu ikonik Universal canavarları da adeta ailem gibiydi. Onlar olmasaydı ben bugünkü ben olmazdım. Dark Universe logosu için müzik besteleme fırsatına sahip olduğumda elbette bu fırsatı kaçırmadım. Benim ruhuma bu kadar derinden etki eden bu dünyayla bağlantı kurmaktan daha eğlenceli ne olabilirdi? Yeni bir şey bulmaya çalıştım ama bir yandan da geçmişle ve kökleriyle en azından ince bir şekilde bazı bağlantılar bulmaya çalıştım. Dark Universe’ün gireceği yaratıcı, verimli, hayal ürünü bir geleceğe heyecanla bakan bir şey ve aynı zamanda çocukluğumun trajik kahramanlarının (ya da anti-kahramanlarının) mirasını selamlayan bir şey. Canavarlar!!!”

Universal Pictures Dark Universe'ü Tanıttı! 3 – Universal Pictures Dark Universe logo

Bir başka heyecanlı gelişme de, Oscar ödüllü Bill Condon’ın bu yılın en büyük hitlerinden biri ve dünya çapında 1 milyar doların üzerindeki hasılatıyla global başarısı olan, tüm zamanların en başarılı müzikali Beauty and the Beast’in ardından Koepp’in senaryosuyla 14 Şubat 2019 Perşembe günü vizyona girecek olan Bride of Frankenstein’ı yönetiyor olması.

Universal, önceden planlandığı gibi 13 Nisan 2018’de bir Dark Universe filmi çıkarmayacağını ve Bride’ın bu yılın Mumya filminin ardından gösterime girecek olan film serisinin yeni bölümü olacağını duyurdu. Condon’ın ebedi hikayesinde başrol oynamak için seçilen kadın oyuncu yakında duyurulacak.

Condon şunları söyledi; “Yeni Bride of Frankenstein’ı beyazperdeye getireceğim için çok heyecanlıyım. Özellikle de James Whale’in orijinal yaratımı hâlâ çok güçlüyken. Bride of Frankenstein hâlâ sinema tarihinin en ikonik kadın canavarı ve bu da bugüne dek yapılmış en büyük filmlerden biri olma özelliğini koruyan Whale’in şaheserinin bir göstergesi.”

Dark Universe filmleri, performanslarıyla en yetenekli ve popüler global süper starlardan bazılarının ikonik rollere büründüğü performanslarla ve kariyerlerinde çığır açmaya başlayan yeni yeteneklerle fark edilecekler. Daha önce duyurulmuş olsa da Dark Universe projelerinin gerek yakındaki gerekse gelecekteki projelerinin yıldızları, ilk kez lansmandaki fotoğrafla bir araya getirildi: The Invisible Man ve Frankenstein’s Monster filmlerinde sırasıyla gişe rekortmeni ikonu Johnny Depp ve Oscar ödüllü Javier Bardem rol alacak. İkili yakında vizyona girecek olan Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales filminde birlikte rol alıyor. Bu aktörlere Mumya filminin yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda filmin başrolünü üstlenen Sofia Boutella ile birlikte rol alan süper star Tom Cruise paralı asker Nick Morton rolüyle, Oscar ödüllü Russell Crowe da Dr Henry Jekyll rolüyle eşlik edecekler.

Hem grafik hem de hareketli Dark Universe logosu beş kez Oscar ödülü alan görsel efektler kurumu Weta Digital tarafından yaratılmıştır.

Dark Universe organizasyon prensibi olarak Prodigium adıyla bilinen gizemli, çok uluslu bir organizasyona bağlıdır. Esrarengiz ve deha Dr. Henry Jekyll’ın yönetimindeki Prodigium’un misyonu dünyamızda canavar formunda vücut bulan şeytanı izlemek, incelemek ve gerektiğinde yok etmektir. Hiçbir hükümetin himayesinde çalışmayan ve uygulamaları bin yıllık bir sırla saklanan Prodigium halkı medeni toplumun ince zarının hemen ötesinde var olan şeytanın bilgisinden korur ve bunu durdurmak için gereken her şeyi yapacaktır. Dark Universe ve Prodigium hakkında detaylı bilgi için www.DarkUniverse.com ve www.WelcometoProdigium.com sitelerini ziyaret edin.

Yeni bir tanrılar ve canavarlar dünyasına hoş geldiniz. Dark Universe’e hoş geldiniz.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Katliam Devam Edecek: See No Evil 2 4 – 8793710

Katliam Devam Edecek: See No Evil 2

2006 yapımı See No Evil'ın devam filmi See No Evil
Siccin 6, 9 Ağustos’ta Vizyonda! 5 – 0526266 1.jpg r 2756 3937 f jpg q x xxyxx 1

Siccin 6, 9 Ağustos’ta Vizyonda!

Alper Mestçi imzalı Siccin, serinin 6. filmiyle bir kez daha