Ünlü İsimler Cevap Verdi: Neden Yaratıcıyız? 1 – Neden Yaratıcıyız

Ünlü İsimler Cevap Verdi: Neden Yaratıcıyız?

Dünyanın en başarılı sanatçılarına ve isimlerine tek bir soru sorma hakkınız olsaydı, onlara ne sorardınız? Hermann Vaske’nin tek bir sorusu vardı: “Neden?” Tek soru, 30 yıllık bir çalışma, 50’nin üzerinde isim ve sonsuz olasılıklar. Neden Yaratıcıyız? 19 Nisan’da sinemalarda!

Pedro Almodovar, David Bowie, Umberto Eco, Angelina Jolie, Bono, Stephen Hawking, Nick Cave, Marina Abramovic, Björk, Willem Dafoe, Mikhail Gorbachev, Michael Haneke, Werner Herzog, Isabelle Huppert, Samuel L. Jackson, Jim Jarmusch, Takeshi Kitano, Jeff Koons, Diane Kruger, Sean Penn, Spike Lee, Nelson Mandela, Yoko Ono, Pussy Riot, Quentin Tarantino, Julian Schnabel, Wim Wenders, Asia Argento ve çok daha fazlası bu yaratıcı belgeselde bizi bekliyor!

Ünlü İsimler Cevap Verdi: Neden Yaratıcıyız? 2 – Neden Yaratıcıyız poster

2018 Venedik Film Festivali’nde prömiyerini yapan Neden Yaratıcıyız? (Why Are We Creative: The Centipede’s Dilemma) izleyenleri müthiş bir yolculuğa çıkarıyor. Yönetmeni Hermann Vaske’nin aklına takılan ve kolay kolay cevaplandırılamayan bu soruya birbirinden ünlü isimler hiç beklenmedik cevaplar veriyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir