Ünlü Korku Serisi Devam Ediyor: Siccin 5 1 – maxresdefault 1

Ünlü Korku Serisi Devam Ediyor: Siccin 5

25 Temmuz 2018

Ünlü korku serisi Siccin’in 17 Ağustos’ta vizyonda olacak yeni halkası Siccin 5 filminin merakla beklenen fragmanı yayınlandı. 2014 yılında seyircisiyle buluşan ve aldığı ödüllerle korkuseverlerin vazgeçilmezi olan serinin yönetmeni Alper Mestçi, yayınlanan fragmanıyla korkudan daha ötesini vaat ediyor.

Ünlü Korku Serisi Devam Ediyor: Siccin 5 2 – fft99 mf11958383 1

900 kişinin yaşadığı ve yaklaşık 400 kişinin kansere yakalanarak hayatını kaybetmesinin ardından meclis kararıyla boşaltılan Karain köyünün doğal plato olarak kullanıldığı filmin çekimleri Nevşehir’de gerçekleştirildi. Muhteşem Tözüm’ün yapımcısı olduğu Siccin 5’te üç ayrı ailenin hayatlarını cehenneme çeviren lanetli kabusların, geçmişte yapılan tek bir ayinde kesişmesinin gerçek hikayesi anlatılıyor. Daha önce hiç denenmemiş birçok sahnesi ve korku sinemasında çığır açacak yenilikleriyle 17 Ağustos’ta seyircisiyle buluşacak.

Siccin 5’in oyuncu kadrosunda ise Rüya Önal, Merve Ateş , Özgür Hacıer, Ece Koroğlu, Ece Edibe Baykal, Pınar Gülkapan, Tuncay Çağıl, Metin Yıldırım, Aslın Su Divrik ve Selim Aydın yer alıyor.

Siccin 5 filminin özeti: Değişik görünümü ve tuhaf davranışlarıyla dikkat çeken Hale, annesi, akli dengesi bozuk babaannesi ve halası Azra’yla Nevşehir’de tarihi ve ürkütücü bir evde yaşamaktadır. 12 yaşındaki Hale’nin babası daha o doğmadan ortadan kaybolmuş ve bir daha hiç görülmemiştir. Hale bir gece korkunç bir kabus görür; hiç görmediği babası onu eski ve tekinsiz bir eve çağırmaktadır. Bu ev yıllar önce yasak bir ayinin yapıldığı Karain Köyü’ndeki dedesinin eski evidir. Bu kabustan sonra Hale’de birtakım akıl almaz değişimler başlar. Hale’nin bu ürkütücü değişiminden en çok zarar görenler ise Azra ve Azra’nın erkek arkadaşı Selim olur.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kamp Armen Filmi İzmir Fransız Kültür'de 3 – kamparmen3

Kamp Armen Filmi İzmir Fransız Kültür’de

Kamp Armen Filmi, 27 Haziran 2013 Perşembe Saat: 18:30’dan itibaren
Anons'a Venedik'te Eleştirmenlerden Tam Not 4 – Alberto Barbera ve Anons Film Ekibi

Anons’a Venedik’te Eleştirmenlerden Tam Not

Mahmut Fazıl Coşkun’un Venedik'te yarışan yeni filmi Anons, sinemaseverlerden yoğun