Uşak Kanatlı Denizatı 7. Kez Başvurularınızı Bekliyor 1 – Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali 1

Uşak Kanatlı Denizatı 7. Kez Başvurularınızı Bekliyor

30 Haziran 2020

Doç. Dr. Murat Sezgin’in başkanlığı ve Dr. Onur Keşaplı’nın yönetmenliğinde, Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu tarafından düzenlenen Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali yedinci kez başvurularınızı bekliyor. Bu yıl 14-18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan festivalin son başvuru tarihi ise 15 Ekim olarak belirlendi.

Uşak Kanatlı Denizatı 7. Kez Başvurularınızı Bekliyor 2 – Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali 2

Farklı kurumların değerlendirmeleriyle Türkiye’nin en ideal sinema etkinlikleri arasında yer alan, gösterime giren filmlerin tamamına telif öderken Cannes, Berlin, Venedik, Toronto resmi seçkilerinin Oscar Ödüllü filmlerle yarıştığı üst düzey bir programa ev sahipliği yapan Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali, bu yıl da Ulusal Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Uluslararası Kısa Film Yarışması kapsamında toplam 21 ödül dalda ödül verecek.

Danışma kurulunda Prof. Dr. Murat Mustafa Öntuğ ve Doç. Müzeyyen Sevtap Aytuğ’un yer aldığı festivalin geçtiğimiz yıl başlattığı Ara Seçici Kurul uygulamasına ise bu yıl da devam edecek. Böylelikle Ön Seçici Kurul’un kararıyla gösterime girecek 100 filmden hangilerinin hangi kategorilerde Kanatlı Denizatı Ödülleri için yarışacağı Ara Seçici Kurul tarafından belirlenecek. Finalistler arasından kazananları ise Ana Seçici Kurul kararlaştıracak. Önceki yıllara ek olarak yeni etkinliklerin, özel gösterimlerin ve sürpriz ödüllerin de programa dâhil edileceği 7. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

https://filmfreeway.com/UsakWingedSeahorse

İletişim: usakfilmfest@gmail.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Altın Portakal Film Festivali'nin Uluslararası Jürisi 3 – sansür

Altın Portakal Film Festivali’nin Uluslararası Jürisi

6-12 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın
Kısa Filmler Malatya Uluslararası Film Festivali'nde 4 – MUFF

Kısa Filmler Malatya Uluslararası Film Festivali’nde

Kısa filmler Malatya Uluslararası Film Festivali'nde! 9-15 Kasım 2012 tarihleri