Usta Yönetmenden Yeni Bir Lovecraft Korkusu Geliyor! 1 – the colour from out of space by vashar23 d62vcjn

Usta Yönetmenden Yeni Bir Lovecraft Korkusu Geliyor!

Lovecraft korkusu sevenlere bomba haber! H.P. Lovecraft’ın Color Out of Space’i, Hardware filminin yönetmeni Richard Stanley tarafından beyazperdeye uyarlanıyor! 

Usta Yönetmenden Yeni Bir Lovecraft Korkusu Geliyor! 2 – Richard Stanley 2004 thumb 300xauto 23868Bağımsız korku filmleri ile tanınan firma SpectreVision, Richard Stanley’in yönetmen koltuğunda olacağı gotik edebiyatın efsane ismi H.P. Lovecraft’ın kısa öyküsünden uyarlanacak Color Out of Space’in beyazperde uyarlamasının yapımcılığına soyunacağını açıkladı.

Hardware (1990), Dust Evil (1992), The Island of Dr. Moreau (1996) gibi korku türünde pek çok başarılı işe imza atmış olan yönetmen Stanley’nin bu uyarlama için aylardır yoğun bir şekilde çalıştığı haberleri geldi. Stanley yapım için; “Ürkütücü bir Lovecroft uyarlamasının zamanı gelmişti” yorumunda bulundu.

Filmin oyuncu kadrosu henüz belirsizliğini korurken çekimlerin 2016 başlarında başlanacağı planlanıyor.

Richard Stanley, yeni dönem pek çok yönetmene ilham kaynağı olmuş bir yönetmen. Bununla birlikte günümüzün Hostel gibi korku türünde başarılı örneklerinden birisine imza atmış genç yönetmen Eli Roth kendisi için “Richard’ın yeni bir hikaye ile dönmesini çok ama çok isterim. Kendisi muazzam yaratıcı bir kişilik” yorumunda bulundu.

Kaynak: http://www.ew.com/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir