Ustalardan Sinema Dersleri Altın Portakal Film Festivali’nde

Altın Portakal’da Antrakt Sinema Matineleri

Antrakt Sinema Matineleri, 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında ustalardan ücretsiz sinema seminerleri düzenleyecek.

Ustalardan Sinema Dersleri Altın Portakal Film Festivali'nde 1 – ozay fecht

Aralık 2011’de akademisyen Sema Fener ve sinema yazarı Deniz Yavuz tarafından yapılandırılan Antrakt Sinema Matineleri, ilk seminer işbirliğini Türkiye’nin en köklü film festivali Altın Portakal ile gerçekleştiriyor.

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde gerçekleşecek seminerlere oyunculuk, yapım, senaryo ve kurgu alanlarına ilgi duyanlar yanında sinemaseverler, meraklılar, Antalyalılar ve festival konukları ücretsiz olarak katılabilecek.

Antrakt Seminerleri 6 farklı başlık altında 60’ar dakikalık oturumlarla Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 49. Altın Portakal programı kapsamında gerçekleşecek Antrakt Sinema Matineleri’nde Füsun Demirel ‘Sinema ve Televizyonda Oyunculuk’, Özay Fecht ‘Oyunculuk Teknikleri’, Mehmet Esen ‘Sinema ve Tiyatro’da Oyunculuk’, Hüseyin Kuzu ‘Senaryo Yazımının Genel Çerçevesi’, Semir Aslanyürek ‘Sinemada Kurgunun Önemi’ ve Sema Fener ‘Post Prodüksiyon’ başlıklı seminerlerde festival izleyicileriyle buluşacaklar.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir