Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu

Valerian (Dane DeHaan) ve Laureline (Cara Delavingne), tüm evrenin düzenini sağlayan insan gezegeni hükümeti için çalışan özel ajanlardır.

Kumandanlarının (Clive Owen) emri doğrultusunda, Valerian ve Laureline, evrenin her köşesinden binlerce farklı türe ev sahipliği yapan, nefes keseci güzellikteki gökada metropolü Alpha’ya göreve giderler. Alpha’nın 17 milyonluk halkı, evreni iyileştirmek için tüm yeteneklerini, teknolojilerini ve kaynaklarını ortaya koymuşlardır. Fakat ne yazık ki, Alpha’daki herkes aynı amaca hizmet etmiyordur; tam tersine, bir takım görünmeyen güçler korkunç bir tehlikeyi üzerlerine salmak üzere iş başındadır.

Senaryo yazarı ve yönetmen Luc Besson, kült çizgi roman serisi Valerian ve Lauraline’i, ikonik bir kaynak olarak alıp; çağdaş ve benzersiz bir bilimkurgu efsanesine dönüştürüyor.

Alpha Bilim Konseyi’nin savaşçı androidleri K-Tron’lar.

Diplomasi ve müzakere yeteneği muhteşem, yüzlerce dil ve programlama öğrenebilen Doghan Daguis’lar.
Birbirlerini tamamlayan bu üçlüden herhangi biri eksikse doğru bilgiye ulaşmak imkansızdır.

Elektromanyetik alanlarla kaplı gezegenlerinde gelişmiş iletişim teknolojileri üzerine bir toplum oluşturmuş, mükemmel programcı Omelite’ler.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Yerlerinizi Alın, Uzay Çağı Başlıyor!

Yerlerinizi alın, Uzay çağı başlıyor! Nisan ayında hepsi uzayda geçen, birbirinden iddialı üç yeni Netflix orijinal yapımı gösterime giriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir