Vizyon Filmleri: 15 Ocak 2016

Vizyon Filmleri

Vizyon Filmleri köşemizde haftanın yeni filmlerini tanıtmaya devam ediyoruz. Gişede bu hafta, özellikle oyuncularının popüler isimler olmasıyla (iki ünlü pop şarkıcısı film kadrolarında yer alıyor) öne çıkan filmler, iki iddialı gişe komedisi; Bizans Oyunları: Geym of Bizans ve Kardeşim Benim… Vizyon Filmleri

Eğer daha ciddi filmlerden hoşlanıyorsanız, İngiltere’de kadın hak ve özgürlükleri için yola çıkan, bu uğurda can veren süfrajet topluluğunun hikayesinin anlatıldığı Diren: Zamanı Geldi adlı filme şans verebilirsiniz.

Çocuklar için ise bir Disney animasyonu olan İyi Dinazor gösterime giriyor, Inside Out’un aksine önemsiz fakat yine de sevimli bir seyirlik… Vizyon Filmleri

Dilerseniz, bu hafta gösterime girecek diğer filmlere de vizyon rehberi köşemizde kısa bir bakış atalım. İşte kararınızı vermeniz için haftanın tüm filmleri, bir bakın sonra da hangisini severseniz ona bilet alın. İyi seyirler…

The Club

Vizyon rehberi’nin ilk filmi, Pablo Larrain’in yönettiği ve Roberto Farias, Alfredo Castro, Antonia Zegers ile Marcelo Alonso’in oynadığı El Club – The Club, 15 Ocak 2016’da M3 Film dağıtımıyla Fabula Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

Vizyon Filmleri: The Club

The Club, geçmişte işledikleri suçlar nedeniyle kilise tarafından küçük bir sahil kasabasında sürülen ve gözlerden uzak bir evde zorunlu inzivaya çekilen dört rahibin hikâyesini anlatıyor. Rahiplerin inziva evindeki hayatı, çok katı kurallarla düzenlenmiştir. Fakat beşinci bir rahibin eve gelmesiyle bu hassas düzen bozulur. Rahiplerin geride bıraktıklarını düşündükleri geçmişleri yüzlerine vurulurken, araftaki bu günahkârların sırları açığa çıkmaya başlar. Vizyon Filmleri

Diren: Zamanı Geldi

Sarah Gavron’un yönettiği ve Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Anne-Marie Duff ile Meryl Streep’in oynadığı Diren: Zamanı Geldi (Suffragette), 15 Ocak 2016’da Bir Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Vizyon Filmleri: Diren Zamanı Geldi

Maud, sık sık yaralanmalara rastlanan bir çamaşırhanede 7 yaşından beri çalışmaktadır. Aynı çamaşırhanede çalışan George ile evlenen Maud’un hayatta en büyük dayanağı oğlu Sonny’dir. Bir paketi teslim etmeye giderken eylem yapan kadınlar arasında kalan Maud, kendisiyle aynı çamaşırhanede çalışan Violet’ı görür. Violet, onun da kadınların oy hakkı savunma davasına destek vermesini ister.

İyi Bir Dinozor

Peter Sohn’un yönettiği ve Raymond Ochoa, Jeffrey Wright, Steve Zahn ile Anna Paquin’in seslendirdiği animasyon film İyi Bir Dinozor (The Good Dinosaur), 15 Ocak 2016’de UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.

Vizyon Filmleri: İyi Dinozor

Dünyadaki yaşamı değiştiren asteroid dünyaya çarpmasaydı ve dev dinozorların nesli tükenmeseydi ne olurdu? Pixar Animasyon Stüdyoları, yeni filminde seyirciyi Arlo isminde bir Apatosarius ile bir insanın oldukça imkansız görünen dostluğunu konu alan epik bir yolculuğa çıkarıyor. Zorlu yollarda ilerlemeye devam ettikleri sırada, Arlo korkularıyla yüzleşip kendi potansiyelini keşfetme fırsatı bulacak.

Bizans Oyunları: Geym of Bizans

Gani Müjde’nin yönettiği ve Tolgahan Sayışman, Murat Dalkılıç, Gonca Vuslateri ile Gürkan Uygun’un oynadığı Bizans Oyunları: Geym of Bizans, 15 Ocak 2015’de Mars Dağıtım dağıtımıyla Avşar Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Vizyon Filmleri: Geym of Bizans

Güney Amerika’nın sıcağından gına gelen Mayalar, Anadolu’ya göç edip Bağcılar civarına yerleşirler. Mayalar, zamanla gösterdikleri üstün başarı ile komşuları olan Bizans’ın dikkat ve nefretini üzerlerine çekerler. Her ne kadar Bizans’ın dost canlısı ve barışsever Kralı 3. Klitor gerçek bir Maya hayranı olsa da, karısı ve kardeşi Muhteris, Mayalar’ın gelişme ve yükselişini durdurmak için haince bir plan yaparlar.

Kardeşim Benim

Mert Baykal’ın yönettiği ve Burak Özçivit, Murat Boz, Aslı Enver ile Ferdi Sancar’ın oynadığı Kardeşim Benim, 15 Ocak 2016′da Mars Dağıtım dağıtımıyla TAFF Pictures – BRK’s Productions tarafından vizyona çıkarılıyor.

Vizyon Filmleri: Kardeşim Benim

Hakan 30 yaşında alternatif müzik yapan ünlü bir sanatçıdır. Sakin ve gizemli bir karaktere sahiptir. Her ne kadar magazinden uzak durmaya çalışsa da kardeşi Ozan’la olan küslükleri magazinin ilgisini çekmektedir. Ozan ise 28 yaşında ünlü bir pop yıldızıdır. Abisinin tersine dışa dönük, neşeli, konuşkan ve sosyal biridir. İki kardeş yıllardır küstür ancak babalarının vasiyeti her şeyi değiştirir.

MURAT TOLGA ŞENmurattolga@otekisinema.com

Vizyon Filmleri köşesi sinema/TV eleştirmeni Murat Tolga Şen tarafından hazırlanmaktadır. Filmlere ait künye bilgileri Sadibey.com sitesinden alınmaktadır. on Filmleri

 

 

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir