Wim Wenders Filmleri Malatya’da!

Malatya Valisi Doç. Dr. M. Ulvi Saran’ın himayelerinde; Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı desteği ile Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından organize edilen 2. Malatya Uluslararası Film Festivali bu sene Wim Wenders Filmleri ile Malatyalı sinemaseverleri buluşturuyor.

Yeni Alman Sineması’nın en önemli temsilcilerinden kabul edilen Wim Wenders filmlerine yansıttığı 68’in özgürlük ruhu, yeni bir yaşam biçimi arama tutkusu ve yaptığı toplumsal eleştiriler ile tanınıyor. 1984 yılında unutulmaz filmi “Paris, Teksas” ile Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’yi alan yönetmen, 1987’de yine Cannes Film Festivali’nde “Berlin Üzerinde Gökyüzü” (Der Himmel über Berlin) ile “En İyi Yönetmen” ödülü kazandı.

En son Pina Bausch’un yaşamını anlatan 3D müzikal filmi ile Cannes Film Festivali’nde yarışan Wim Wenders, Dünya filmlerinin korunmasını ve onarılmasını hedefleyen World Cinema Foundation’nın (Dünya Sinema Vakfı) da danışman heyetinde bulunmaktadır.

Malatya’da “Zamanın Akışında Wim Wenders” başlığı altında yönetmenin “Berlin Üzerinde Gökyüzü”, “Lizbon Hikayesi”, “Olayların Gidişi”, “Paris, Teksas” ,”Zamanın Akışında” ve “Pina” filmlerinin gösterimi yapılacak…

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

8. Malatya Film Festivali’nin Yarışma Filmleri Açıklandı

9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek 8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin ulusal ve uluslararası yarışma filmleri açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir