Wim Wenders Filmleri Malatya’da! 1 – Olayların Gidişi 3

Wim Wenders Filmleri Malatya’da!

7 Kasım 2011

Malatya Valisi Doç. Dr. M. Ulvi Saran’ın himayelerinde; Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı desteği ile Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından organize edilen 2. Malatya Uluslararası Film Festivali bu sene Wim Wenders Filmleri ile Malatyalı sinemaseverleri buluşturuyor.

Wim Wenders Filmleri Malatya’da! 2 – Wim Wenders21Yeni Alman Sineması’nın en önemli temsilcilerinden kabul edilen Wim Wenders filmlerine yansıttığı 68’in özgürlük ruhu, yeni bir yaşam biçimi arama tutkusu ve yaptığı toplumsal eleştiriler ile tanınıyor. 1984 yılında unutulmaz filmi “Paris, Teksas” ile Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’yi alan yönetmen, 1987’de yine Cannes Film Festivali’nde “Berlin Üzerinde Gökyüzü” (Der Himmel über Berlin) ile “En İyi Yönetmen” ödülü kazandı.

En son Pina Bausch’un yaşamını anlatan 3D müzikal filmi ile Cannes Film Festivali’nde yarışan Wim Wenders, Dünya filmlerinin korunmasını ve onarılmasını hedefleyen World Cinema Foundation’nın (Dünya Sinema Vakfı) da danışman heyetinde bulunmaktadır.

Malatya’da “Zamanın Akışında Wim Wenders” başlığı altında yönetmenin “Berlin Üzerinde Gökyüzü”, “Lizbon Hikayesi”, “Olayların Gidişi”, “Paris, Teksas” ,”Zamanın Akışında” ve “Pina” filmlerinin gösterimi yapılacak…

Wim Wenders Filmleri Malatya’da! 3 – Olayların Gidişi 3

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Mecid Mecidi Uluslararası Mardin Film Festivali’nde 4 – Majid Majidi

Mecid Mecidi Uluslararası Mardin Film Festivali’nde

Son filmiyle el-Ezher Üniversitesi ulemalarının tepkisini çeken yönetmen Mecid Mecidi,
10. Boğaziçi Film Festivali 21-28 Ekim Tarihleri Arasında 5 – 9 Bogazici Film Festivali oduller

10. Boğaziçi Film Festivali 21-28 Ekim Tarihleri Arasında

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilen Boğaziçi Film Festivali bu