Work in Progress ve First Cut Lab’de Yer Alacak Projeler 1 – Eflatun

Work in Progress ve First Cut Lab’de Yer Alacak Projeler

8. Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab’in Work in Progress kategorisi ve Bosphorus Film Lab bünyesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan First Cut Lab’de toplam 9 proje yer alacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı’nın destekleriyle Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 8. Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü olan Bosphorus Film Lab’in Work in Progress kategorisi ve Bosphorus Film Lab bünyesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek First Cut Lab’e seçilen projeler belli oldu.

Work in Progress ve First Cut Lab’de Yer Alacak Projeler 2 – Diyalog

Bu yıl Work in Progress kategorisinde yarışacak 7 projeyi, Film Festival Cottbus’un ortak yapım marketi Connecting Cottbus program direktörü ve aynı zamanda Berlinale Forum Program Danışmanı Bernd Buder, Cannes Film Festivali Directors’ Fortnight ve Locarno Film Festivali Seçici Komite Üyesi Anne Delseth ve CGV Mars Dağıtım Genel Müdürü Serdar Can değerlendirecek. Work in Progress kategorisinde yer alan projeler; 25.000 TL’lik T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü ile CGV Mars Film Dağıtım Ödülü’nün sahibi olmak için sunumlarını gerçekleştirecekler.

Work in Progress Kategorisinde Bu Yıl 7 Proje Yarışıyor

Bu yıl Work in Progress kategorisinde toplam 7 proje finale kaldı. Jüri karşısına çıkacak olan projeler:

 • Diyalog
  Yönetmen: Ali Tansu Turhan, Yapımcı: Ali Tansu Turhan, Burcu Uğuz
 • Eflatun
  Yönetmen ve Yapımcı: Cüneyt Karakuş
 • İçimdeki Kahraman
  Yönetmen: Sinan Sertel, Yapımcı: Halil Kardaş
 • Kar ve Ayı
  Yönetmen: Selcen Ergun, Yapımcı: Nefes Polat
 • Koridor
  Yönetmen: Erkan Tahhuşoğlu, Yapımcı: İris Tahhuşoğlu, Yunus Yunusoğlu, Zeynep Koray
 • Pota
  Yönetmen: Ahmet Toklu, Yapımcı: Recep Toklu
 • Turna Misali
  Yönetmen: İffet Eren Danışman Boz, Yapımcı: Eyüp Boz, İffet Eren Danışman Boz

First Cut Lab’e Seçilen 2 Proje Belli Oldu

Kurgu aşamasındaki uzun metraj film projelerinin danışmanlar eşliğinde uluslararası standartlarda geliştirilmesi için tasarlanmış olan kurgu atölyesi First Cut Lab’in bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek. First Cut Lab’e seçilen yönetmenler ve yapımcılar kurgu süpervizörleri ve atölye danışmanları ile filmlerinin kurgusu, festival ve dağıtım stratejisi üzerine birebir çalışma fırsatı bulacak.

First Cut Lab’e başvuranlar arasından seçilen iki proje:

 • Bir Umut
  Yönetmen: Ümit Köreken, Yapımcı: Ümit Köreken, Nursen Çetin Köreken
 • The Data Collector
  Yönetmen ve Yapımcı: Ekrem Aydın

Bosphorus Film Lab Bu Yıl Çevrimiçi

8. Boğaziçi Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Bosphorus Film Lab, bu yıl çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Yabancı konukların dijital platformlar üzerinden katılımcılar ile buluşup etkin bir paylaşım alanının yaratılacağı Bosphorus Film Lab etkinlikleri, finalistlere özel eğitimler ve endüstri davetlilerine yönelik proje sunumları çevrimiçi olarak organize edilecek.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir