Sinema Yıldızları ile World of Warcraft Videoları 1 – World of warcraft logo

Sinema Yıldızları ile World of Warcraft Videoları

11 Aralık 2011

Sinema Yıldızları ile World of Warcraft Videoları 2 – world of warcraftWarcraft’ı yapan Blizzard, World of Warcraft’ı çıkarttığından beri Warcraft oyunu çok farklı bir fenomene dönüştü. Bu oyunun yarattığı dünyaya hiç girmedim ancak fanatikleri ve oyunun içinde yaşayanları,  e-bayde bir kalkan peşine düşenleri, bir kılıca binlerce dolar para sayanları, hayatını oyun içinde geçirenleri ile 2000li yıllara damgasını vuran bir oyun. Son dönemde ise World of Warcraft çok ilginç bir reklam kampanyası yapıyor.

Bu kampanyada bizlerin yakından tanıdığı pek çok isim var. Chuck Norris, Van Damme, William Shatner,  Ozzy Osbourne ve Mr T gibi isimlerin oyunda karakterlerinin olması şüphesiz oyunu Öteki sinemacılar için de farklı kılıyor. Oyunu oynamadığım için gerçekten de bu karakterlerin oyun içinde yer alıp almadığını bilmiyorum. Belki de sadece reklam karakterleri olabilirler.

Mr T, mohawk tiplemesi ile doğasına uygun bir savaşçı olarak ilgi çekici. Chuck Norris, reklamda biraz yaşlanmış olmasına rağmen hala zımba gibi. Norris bir avcı, ama avlanmıyor. Tuttuğunu yere seriyor. Aşağıdaki videosunun sonunda “I am Chuck Norris and I approve this game” diyerek mesaj da gönderiyor. Van Damme ise döğüş tekniklerini bir büyücü inceliği ile oyuna taşıyor. William Shatner bir şaman olarak karizmayı yeniden yerli yerine oturtuyor. Ozzy Osbourne 1979’dan beri Karanlıklar Prensi olarak zaten aramızda dolaşıyordu. “Cuk” diye oyundaki rolüne oturmuş.

Sinema Yıldızları ile World of Warcraft Videoları 3 – World of warcraft logo

Aşağıda Chuck Norris, Van Damme, William Shatner ve Ozzy Osbourne’un World of Warcraft reklamları var. Oldukça eğlenceliler.

Ozzy Osbourne

Chuck Norris

Van Damme

William Shatner

blank

Utku Uluer

1974'te Moda'da doğdu. İtalyada yaşıyor. Italyanca ve Ingilizce dillerinde profesyonel turist rehberliği yapıyor. 1994 yılında Doğuş FM de Katiller de Ağlar müzik programı ile başlayan DJ'lik tutkusu DJ Legoman ismiyle farklı bir noktaya taşındı. 2007 yılında Sinematik yeşilçam sitesini kurdu, O zamandan beri Sinematik Yeşilçam ve Öteki Sinema'da kafasına göre yazmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hayao Miyazaki’nin Mangaları Sinemada!

Studio Ghibli, Hayao Miyazaki'nin THE WIND RISES ve Isao Takahata’nın
Stranger Things 2. Sezonundan İlk Görseller! 4 – Stranger Things 2. sezon005

Stranger Things 2. Sezonundan İlk Görseller!

Netflix’in sevilen bilim kurgu dizisi Stranger Things’in merakla beklenen yeni