Boğaziçi Film Festivali’nde Yarın Prömiyer Günü 1 – Screwdriver

Boğaziçi Film Festivali’nde Yarın Prömiyer Günü

6. Boğaziçi Film Festivali’nde yarın prömiyer günü. Cafer Özgül’ün yönettiği Sükut Evi, dünya gösterimini ilk kez festivalde yapacak. Yarın ayrıca, Filistinli Bassam Jarbawi’nin Screwdriver/Tornavida, İranlı Babak Jalali’nin Land/Memleket ve Kosovalı Ismet Sijarina’nın Cold November/Kasım Soğuğu adlı filmleri de Türkiye’deki ilk gösterimlerini 6. Boğaziçi Film Festivali’nde yapacak.

Boğaziçi Film Festivali’nde Yarın Prömiyer Günü 2 – Sukut Evi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 6. Boğaziçi Film Festivali’nin yarınki (31 Ekim) programında ilkler yaşanacak!2012’de çektiği Göl Zamanı filmiyle tanıdığımız Cafer Özgül’ün ikinci uzun filmi Sükut Evi, dünya gösterimini ilk kez 6. Boğaziçi Film Festivali’nde yapıyor. Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden biri olan gerilim ve fantastik türündeki Sükut Evi, hayatından bunalıp işini ve sevgilisini geride bırakıp kendini yollara vuran genç bir adamın aynı zamanda kendi iç yolculuğuna çıkışını anlatıyor. Cafer Özgül’ün senaryosunu da yazdığı ve başrollerini Melih Selçuk, Mehmet Özgür ve Ece Özdikici’nin paylaştığı filmin dünyadaki ilk gösterimi yarın 16:00’da Atlas Sineması’nda gerçekleşecek ve gösterime film ekibi de katılacak.

Festivalde jüri önüne çıkacak bir diğer film olan Anons, İstanbul’da bir festivaldeki ilk gösterimini yarın 6. Boğaziçi Film Festivali kapsamında yapacak. Uzak İhtimal ile Yozgat Blues filmlerinin ödüllü yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun’un üçüncü filmi de olan Anons, 1960’lı yıllarda ordudan tasfiye edilmiş dört eski askerin bir gecesini anlatıyor. Mahmut Fazıl Coşkun’un senaryosunu Ercan Kesal ile birlikte yazdığı filmin başrollerini Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç ve Şencan Güleryüz paylaşıyor. Anons, film ekibinin de katılımıyla 21:30’da Atlas Sineması’nda gösterilecek.

Filistin, İran ve Kosova’dan konuklar var

Boğaziçi Film Festivali’nde Yarın Prömiyer Günü 3 – Land

Yarın ayrıca, Filistinli yönetmen Bassam Jarbawi’nin 15 yılını İsrail hapishanesinde geçirdikten sonra evine dönen Filistinli bir adamın etkileyici hikâyesini anlattığı Screwdriver / Tornavida, 2009’da çektiği Frontier Blues ile sinemaseverlerin radarına girmiş İranlı yönetmen Babak Jalali’nin Berlinale’nin Forum bölümünde gösterilen Land / Memleket ve Kosovalı yönetmen Ismet Sijarina’nın 90’ların başında Yugoslavya Federasyonu’nun parçalanma sürecinde Kosova’da yaşananları anlatan Cold November / Kasım Soğuğu filmleri de Türkiye’deki ilk gösterimlerini 6. Boğaziçi Film Festivali’nde yapacak.

Biletler mobilet’te!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, THY, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’nın katkılarıyla ve Kurumsal İş Ortağı TRT, Kurumsal İletişim Ortağı TürkMedya, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı, İletişim Sponsoru TV+’ın destekleriyle düzenlenen 6. Boğaziçi Film Festivali, 3 Kasım’a dek sürecek Gösterimlerin Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında gerçekleştiği festivalin biletleri mobilet.com’dan satın alınabilir.

6. Boğaziçi Film Festivali

26 Ekim–3 Kasım 2018

Festivalle ilgili detaylı bilgi için: bogazicifilmfestivali.com

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir