“Yeni Bir …” Ödülünün Bu Yılki Seçici Kurulu Belli Oldu 1 – Ercan Kesal

“Yeni Bir …” Ödülünün Bu Yılki Seçici Kurulu Belli Oldu

6 Eylül 2022

Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nin geleceğin sinemacıları için hayata geçirdiği “Yeni Bir …” ödülünün bu yılki seçici kurulu belli oldu. Levent Aygül, Ercan Kesal, Nadir Öperli, Tülin Özen ve Aslı Özge’nin yer aldığı kurul; yıl içerisinde sinemanın herhangi bir alanında gösterdiği başarıyla dikkat çeken, kariyerinin başındaki bir ismi belirleyecek. Kurulduğu günden bu yana 150 senelik bir mirası devralmış olmanın bilinciyle hareket eden Mey|Diageo’nun katkılarıyla verilecek ödülün 40.000 TL’lik bir maddi karşılığı olacak.

Ayvalık’ta kurulan Seyir Derneği tarafından düzenlenen Ayvalık Uluslararası Film Festivali, 16-21 Eylül 2022 tarihleri arasında sinemaseverle buluşacak.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali kapsamında bir yarışma yapılmamasına karşın bu yıldan itibaren “Yeni Bir …” başlığıyla bir ödül verilecek. Mey|Diageo desteğiyle verilecek ödül, herhangi bir kategori ayrımı gözetmeden, o yıl içinde sinema alanında gösterdiği başarıyla dikkat çeken yeni bir yönetmen, yapımcı, oyuncu, senarist, kurgucu, sanat yönetmeni, ses tasarımcısı vb. gibi, teşvik edilmesi gerektiği düşünülen genç bir sinemacıya verilecek. “Yeni Bir …” ödülü festivalin, genç sinemacıların yetişmesi ve teşvik edilmesi konusundaki misyonunu da pekiştirecek. Ödülü kazanacak ismi bu yıl ressam Levent Aygül, oyuncu, yönetmen ve yazar Ercan Kesal, yapımcı Nadir Öperli, oyuncu Tülin Özen ile yönetmen, senarist ve yapımcı Aslı Özge’den oluşan seçici kurul belirleyecek.

“Yeni Bir …” Ödülünün Bu Yılki Seçici Kurulu Belli Oldu 2 – Yeni Bir odulu secici kurulu 2022

Direktörlüğünü Azize Tan’ın, program danışmanlığını Fatih Özgüven’in üstlendiği festival, film gösterimlerinin yanı sıra yönetmen, yapımcı, senarist ve oyuncularla söyleşilere, güncel meselelere dair panellere, Genç Sinema programına, Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Buluşmaları işbirliğiyle çocuklara yönelik film gösterimi ve drama atölyelerine de ev sahipliği yapacak. Festival Ayvalık Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kültür için Alan, Goethe-Institut, Mey|Diageo, Komili, ASKEV Sinema, Kürşat Ayvalık, MUBI, OGM Pictures, Milliyet Sanat, Setur Ayvalık Marina, Ali Ertuğrul, İnci Vural, Esra Başak, Şerif Kaynar, Eren-Alptekin Coşkun, Yaman Eymür, Fatma-Mustafa Kürşat, AIMA, Ayvalık Ticaret Odası, Çamlık 87, Çöpmadam, Ayvalıkzade ve Medya Takip Merkezi’nin değerli katkılarıyla gerçekleşecek.

Festivalde film gösterimleri Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi, Ayvalık Belediyesi Büyük Park Amfitiyatro ve Eski Köylü Pazarı Meydanı’nda yapılacak. Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nde tam bilet 50 TL, indirimli bilet 30 TL olarak 9 Eylül’den itibaren Biletix’te satışa çıkacak. Eski Köylü Pazarı Meydanı’ndaki gösterimler ücretsiz gerçekleştirilecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sundance’in En İyisi Sonita !f İstanbul’da! 3 – Sonita 01

Sundance’in En İyisi Sonita !f İstanbul’da!

Önceki gün sona eren Sundance Film Festivali’nde hem jüriden ve
Pembe Hayat KuirFest Seni İstanbul’a Davet Ediyor! 4 – Rafiki 2018 1

Pembe Hayat KuirFest Seni İstanbul’a Davet Ediyor!

KuirFest seni İstanbul’a davet ediyor! Bu yıl 9.su düzenlenecek Pembe