Yeni Flatliners Filminde Başrol Kimin? 1 – flat

Yeni Flatliners Filminde Başrol Kimin?

9 Ekim 2015

Gün geçmiyor ki bir remake haberi ile güne başlamayalım. Yeniden çevrim haberleri artık bizi şaşırtmıyor, her gün bir yenisi ekleniyor. Büyük oranda başarısız olan remake’ler “ya tutarsa” mantığı ile ısıtılıp ısıtılıp önümüze konuyor. Özellikle korku türünde sıklıkla yapılan yenien çevrimler büyük hüsran ile sonuçlanıyor. Sonuçlanıyor sonuçlanmasına ama bu durum yapımcıları pes ettirmeye yetmiyor.

Yine 90’lardan bir filmin remake haberi ile sizi aydınlatalım. Yönetmenliğini Joel Schumacher’in yaptığı başrollerinde Kiefer Sutherland, Kevin Bacon, Julia Roberts, William Baldwin gibi birbirinden renkli simaların yer aldığı korku/bilim kurgu türündeki Flatliners remake kervanına katılıyor ve karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

4 tıp öğrencisinin ölüm sonrasını merak ederek bir deney gerçekleştirmesi ekseninde gelişen film, gerilim dozu yüksek sahneleri ile akıllara kazınmıştı. Şimdi ise yapımcılar hafızalarımıza kazınmış bu filmi yeniden beyazperdeye taşımaya hazırlanıyorlar.

Yeni Flatliners Filminde Başrol Kimin? 2 – ellen page royal 17sept14 02Yeniden çevrimin yönetmen koltuğunda Dead Man Down, The Girl with the Dragon Tattoo gibi filmlerden hatırlayacağımız Neils Arden Oplev oturacak. Senaryoyu baştan kaleme alacak olan isim ise Source Code’dan hatırlayacağımız Ben Ripley. (Kendisi ayrıca şu sıralar Source Code’un 2. filmi için de senaryo yazmakta)

Filmin oyuncu kadrosu yeni yeni şekillenirken başrol kadın oyuncu olarak düşünülen isim 2005 yılında Hard Candy ile büyük çıkış yapan, ardından X-Men ve Inception gibi büyük bütçeli filmlerde boy gösteren güzel yıldız Ellen Page.

Aslında Flatliners’ın yeniden çevrimi 2013’den beri gündemde. Ancak prodüksiyonun ağır işlemesinden dolayı bir miktar gecikmeli ilerliyor. Henüz çekimlerin ne zaman başlayacağı ya da vizyon tarihi netleşmemiş olsa da Flatliners’ın yeniden çevrimi için start verilmiş durumda.

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak: http://www.screamhorrormag.com/ellen-page-in-talks-to-star-in-flatliners-remake/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Bumblebee Filminden Beklenen Afiş Geldi 3 – Bumblebee

Bumblebee Filminden Beklenen Afiş Geldi

Travis Knight'ın yönetmenliğini üstlendiği yıl sonunda gösterime girecek Bumblebee filminden
6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Finalistleri 4 – 6 DenizBank Ilk Senaryo Ilk Film afis

6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Finalistleri

DenizBank ve TÜRSAK iş birliğiyle düzenlenen 6. DenizBank İlk Senaryo