Yeni Harman Mayıs Sayısı Bayilerde…

Boktan ama soylu, Kötü ama asi, Şımarık ama ağırbaşlı, aksi, eksi, ekşi… Duraktan değil, yoldan ve şoförün tipine bakarak kısa mesafe taksiye binen… Benzerlerinin kapaklarından zıvana yapılsa da, kendi kapağından zıvana yapılmasına izin vermeyen saygısız, bol tashihli itici… Düzensiz adet kanaması perioduyla çıkan, kimin yaptığı belirsiz, piç dergi Yeni Harman Mayıs sayısı çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Hikmet Çetinkaya, Mustafa Balbay’ın görevinden alınmasının ardından ilk kez yeniHarman’a konuşuyor: “Mustafa Balbay’ın mahkemede o konuşmayı yapmaması gerekirdi” – Başar Başaran

Tanla Sılay, Şevval Sam’la buluştu: “Televizyonda Ucuz emek sömürüsü var”

NTVMSNBC Latin Amerika muhabiri Aslı Pelit yeniHarman okurları için Bolivya’dan bildiriyor: “Cochabamba’da Pachamama’yı Kurtarmak”

Başar Başaran, 1941’in gazete arşivlerine daldı: “İsmet Paşa ve Hitler”

Marcos’un Maskesi – Bilinmezliğin Dayanılmaz Çekiciliği – Ezgi Aksoy

Gülşen İşeri 25. yılında Grup Yorum’la “Ve serüvenciler düştü yollara”

Ümit Bayazoğlu – Davul Tozu Minare Gölgesi: Muş Aslanı Antranik “Paşa”

“Yaşanan zamanı düşüncede kavramak” – Oktay Taftalı

Cemal Dindar, 2010 1 Mayıs’ını yazdı. Tanla Sılay, Taksim’i fotoğrafladı…

Mesud Ata’dan Rahimde Rövaşata: “Eyjafjallajökull: Uygarlğa Kıçıyla Gülmek”, “‘İslami-Sosyalist’ Laundering ya da Kafirlere açılan cennet kapıları”, “Sevişelim mi bay katil?”

Dr. Hakan Erdoğan kısa bir aradan sonra yeniden yazıyor: “Bezgin Bekir dersleri (1. Ders: Tembellik)”

Tüm Sokaklar Tiyatro Sahnesi, Her Yer Tiyatro, Her Yer Sahne Dışı Tiyatro Sahne Dışında, Sahne Dışı yeniHarman’da – Ezgi Aksoy

Mehmet Bekaroğlu yeniHarman yazılarına başladı: “Savaşın ve barışın danüşmanları”

Prof. Dr. Sevinç Sayan Özer: Aşiretin kanatları altında “oynayan ve oynanan çocuklar” ile “aman Siirtlileri kaybetmeyelim” politikaları

“CERN, Yalçın Aslan’ı da Bulabilir mi?” -Tayfun Er

“Nedenle sonuç arasındaki Kanlı Pazar: 1 Mayıs 1977” – Yusuf Yavuz ve dahası…

Derginiz yeniHarman, gazeteci ordularıyla çalışan, reklamlarla bezeli patron dergilerine Mayıs ayında da taş çıkartıyor.

Ağzına kadar dolu, kelimeler sayfalarından taşıyor.  Reklamsız yeniHarman sizinle yaşıyor; destekleyin, alın, aldırın, okuyun, okutun, için, içirin.

http://yeni-harman.blogspot.com/2010/05/mays-2010-141-say.html

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir