Yeni Pennywise Görücüye Çıktı!

Stephen King’in It (O) isimli romanının yeni uyarlamasında, çocukluk korkularımız arasında sarsılmaz bir yere sahip palyaço Pennywise’ı, Hemlock Grove dizisinin genç oyuncusu Bill Skarsgard’ın canlandıracağını daha önce duyurmuş, yeni Pennywise’ın nasıl görüneceğini merakla beklemeye başlamıştık. Çekimlerine daha yeni başlanan It‘in setinden harika bir haber (daha doğrusu görsel) geldi. Artık resmi bir Pennywise görseline sahibiz.

it pennywise

“Bu film için yeni ve orijinal bir şey yapmamız gerektiğini biliyorduk. Bilinçli olarak o tuhaf görüntüden uzak durduk,” diyor Bill Skarsgard ve şöyle devam ediyor: “Pennywise uçlarda gezinen bir karakter. İnsafsız, acımasız. Bir sosyopatın bile ötesinde çünkü insan bile değil. Palyaço bile değil. Ben O’nun yarattığı varlıklardan sadece birini oynuyorum. O, palyaço Pennywise’ın şeklini gerçekten seviyor, oyun oynamayı ve avlanmayı da çok seviyor. Bu kötücül varlığa eğlenceli gelen herhangi bir şey, hiçkimseye eğlenceli gelmeyebilir. Ama O, eğlenceli olduğunu düşünüyor.”

Yeni uyarlamayı, Mama (2013) sayesinde ismini geniş kitlelere duyuran Andres Muschietti yönetiyor. Pennywise’ın dehşete düşürdüğü çocukları ise Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Nicholas Hamilton, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs ve Jeremy Ray Taylor canlandırıyor.

It, hemen herkesin bildiği gibi, O isimli bir yaratığı mağlup etmeyi başaran ve kendilerine Losers’ Club (Kaybedenler Kulübü) diyen bir grup çocuğun macerasını anlatıyor. Aradan seneler geçer ve yaratık geri döner. Şimdi birer yetişkin olan kulüp üyeleri, tekrar bir araya gelmek zorundadır ama içlerinden hiçbiri ilk savaşa ait detayları hatırlamamaktadır.

Çekimleri devam eden It‘in, 2017 yılı içerisinde gösterime gireceği açıklanmıştı.

Kaynak: Entertainment Weekly

Çeviri:Murat Kızılca

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir