Yeni Pennywise Görücüye Çıktı! 1 – it pennywise banner

Yeni Pennywise Görücüye Çıktı!

15 Temmuz 2016

Stephen King’in It (O) isimli romanının yeni uyarlamasında, çocukluk korkularımız arasında sarsılmaz bir yere sahip palyaço Pennywise’ı, Hemlock Grove dizisinin genç oyuncusu Bill Skarsgard’ın canlandıracağını daha önce duyurmuş, yeni Pennywise’ın nasıl görüneceğini merakla beklemeye başlamıştık. Çekimlerine daha yeni başlanan It‘in setinden harika bir haber (daha doğrusu görsel) geldi. Artık resmi bir Pennywise görseline sahibiz.

it pennywise

“Bu film için yeni ve orijinal bir şey yapmamız gerektiğini biliyorduk. Bilinçli olarak o tuhaf görüntüden uzak durduk,” diyor Bill Skarsgard ve şöyle devam ediyor: “Pennywise uçlarda gezinen bir karakter. İnsafsız, acımasız. Bir sosyopatın bile ötesinde çünkü insan bile değil. Palyaço bile değil. Ben O’nun yarattığı varlıklardan sadece birini oynuyorum. O, palyaço Pennywise’ın şeklini gerçekten seviyor, oyun oynamayı ve avlanmayı da çok seviyor. Bu kötücül varlığa eğlenceli gelen herhangi bir şey, hiçkimseye eğlenceli gelmeyebilir. Ama O, eğlenceli olduğunu düşünüyor.”

Yeni uyarlamayı, Mama (2013) sayesinde ismini geniş kitlelere duyuran Andres Muschietti yönetiyor. Pennywise’ın dehşete düşürdüğü çocukları ise Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Nicholas Hamilton, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs ve Jeremy Ray Taylor canlandırıyor.

It, hemen herkesin bildiği gibi, O isimli bir yaratığı mağlup etmeyi başaran ve kendilerine Losers’ Club (Kaybedenler Kulübü) diyen bir grup çocuğun macerasını anlatıyor. Aradan seneler geçer ve yaratık geri döner. Şimdi birer yetişkin olan kulüp üyeleri, tekrar bir araya gelmek zorundadır ama içlerinden hiçbiri ilk savaşa ait detayları hatırlamamaktadır.

Çekimleri devam eden It‘in, 2017 yılı içerisinde gösterime gireceği açıklanmıştı.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]

Kaynak: Entertainment Weekly

Çeviri:Murat Kızılca [/box]

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İstanbul Modern Sinema’dan Üçlemeler: "3x2: Topoğrafya" 2 – The Pearl Button 2015

İstanbul Modern Sinema’dan Üçlemeler: “3×2: Topoğrafya”

3x2 program dizisinin ilki Topoğrafya, 25 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında
Kült Korku Filmi Black Christmas Yeniden Çekiliyor! 3 – black christmas

Kült Korku Filmi Black Christmas Yeniden Çekiliyor!

1974 yapımı kült korku filmi Black Christmas, yeniden beyaz perdeye