Yeni Predator Filmi Çocuklara Göre Değil!

Ormanın içlerinde başlayan ve sonra şehrin sokaklarına taşınan macera, yeni Predator filmi ile devam ediyor.

İlk film, Arnold Schwarzenegger’in kaslarıyla kıymetlenen, zanaatkâr yönetmen John McTiearnan’ın elinden çıkma, çok iyi bir aksiyon bilim kurgu seyirliği idi. 80’lerin tüm ruhuyla birlikte epey kan ve barut kokusu sinmiş bu film, çoktan kült oldu. 2. film ise oradan oraya koşturan Dany Glover sayesinde seyredilebilir olsa da, yaratığı şehrin ortasına getirip orada avlandırma fikri çok da matah değildi. Muhtemelen bütçeyi kısmak için alınmış bir önlem. Gel gör ki, Predator ve Alien’den daha çok para kazanmak isteyen 20th Century Fox firması, devam filminde izlediğimiz bir sahneden (Predatorların gemisindeki Alien kafatası…) ilham alarak iki uzaylının da karizmasını yerle bir eden Alien vs. Predator filmlerini çekti. Konu kapandı derken, 2010 yılında Nimrod Antal tarafından çekilen Predators filmi ile seri reeboot edildi.

2018 yapımı filmin yönetmeni olan ve senaryoyu da Monster Squad’ın eş-yazarı Fred Dekker ile birlikte yazan Shane Black,  filmin ilk iki filmin sürekliliğinde kaldığını ve bunun kesinlikle bir reboot olmadığını doğruladı. Ayrıca filmin R sınıflandırması alacağını söyleyerek, gerçek bir şiddetle yüzleşeceğimizin garantisini veriyor. Fragman bunun tam tersini iddia eder gibi başlıyor ancak biz yönetmene inanmaya devam edeceğiz.

Yeni Predator filminin kadrosunda, Boyd Holbrook, Trevante Rodos, Jacob Tremblay, Keegan-Michael Key, Olivia Munn, Sterling K. Brown, Alfie Allen, Thomas Jane, Augusto Aguilera, Jake Busey ve Yvonne Strahovski bulunuyor. Jake Busey’in babası Gary Busey Predator 2 filminde Peter Keyes karakteriyle karşımıza çıkmıştı. Bu cast bile bize filmin ilk iki filmin geleneğine uygun çekilmiş olduğunu ispatlıyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir