Yeni Scarface Filmine Yeni Senarist!

1983 yapımı Brian De Palma yönetmenliğindeki filmin yeniden çevrimi olacak yeni Scarface (Yaralı Yüz) için senaryoya taze kan bulundu.

Yeni Scarface Filmine Yeni Senarist! 1 – scarface artcollector viola

Orijinali 1932 yılında çekilen, 1983 versiyonunda ise başrolünde Al Pacino’nun olduğu Scarface’in yeniden çevrileceği uzun zamandır gündemdeydi. Paul Attanasio ve David Ayer ortaklığı ile çekilecek yeni film için Straight Outta Compton filminin senaristi Jonathan Herman göreve getirildi.

1983 yapımı film, Tony Montana adlı bir adamın Miami’ye gelerek burada uyuşturucu krallığı kurmasını ve bu yolda yükselişini konu alıyordu. Senaryo için seçilen Jonathan Herman son dönemde The Demonologist ve Alfred Hitchcock’un efsane filmi The Birds’ün yeniden çevrimi ile ilgileniyordu.

Yeniden çekilecek olan Scarface’in yönetmen koltuğunda ise Pablo Larraín oturacak.

Kaynak: http://www.hollywoodreporter.com/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Latin Amerikan’ın Nuri Bilge Ceylan’ı Drama konusunda çok tecrübeli bir yönetmen filmleri kalitelidir ama bu Proje sanki ona biraz büyük gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir