Yeni Star Wars Filmine Yönetmen Bulundu! 1 – star wars yildizi mark hamill den facebook a tepki 675431 5

Yeni Star Wars Filmine Yönetmen Bulundu!

17 Ocak 2020

Star Wars: The Rise of Skywalker ile Skywalker efsanesi sonuna kavuştu. Bunun ardından Star Wars evreninde yeni karakterler ve yeni maceralarla yola devam edilecek. Şimdi ise The Hollywood Reporter’ın özel haberine göre, Thor: Ragnarok ile tanıdığımız ve The Mandalorian’ın bazı bölümlerinin yönetmenliğine imza atan Taika Waititi, bir Star Wars filmini geliştirmek üzere anlaşma imzalamış bulunuyor.

Thor: Ragnarok’un yanı sıra Boy, What We Do In The Shadows, Hunt for The Wilderpeople ve son olarak Akademi’de boy gösteren Jojo Rabbit’e imzasını atan Taika Waititi ile, bir Star Wars filmini geliştirmesi üzerine anlaşma sağlandı The Hollywood Reporter’ın haberine göre bu filmin detayları henüz belli değil. Çünkü Kevin Feige de bir Star Wars filmi çekmek istiyordu ve Disney ile LucasFilm buna olumsuz bir cevap vermemişti. Waititi’nin geliştireceği filmin, Feige’in üzerinde çalıştığı film olup olmadığı bilinenler arasında yer almıyor.

Taika Waititi, mutlaka izlenmesi gereken diziler arasındaki yerini alan Star Wars dizisi The Mandalorian’ın yönetmenliğini yapmıştı. Ayrıca IG-11’ın da seslendirmesini üstlenmişti. Yönetmen, Jojo Rabbit filmiyle En İyi Film kategorisi de dahil olmak üzere birçok dalda Akademi Ödülleri’ne aday gösterildi. Çekilen son Star Wars filmi Star Wars: The Rise of Skywalker’ın yönetmenliğini J.J. Abrams üstlenmiş ve yaptıkları nedeniyle eleştiri topuna maruz kalmıştı. Film dünya çapında 1 milyar dolarlık gişe hasılatını geçmiş bulunuyor. Ancak bu son derece yetersiz görülüyor. LucasFilm’in söylediklerine göre bir daha Daisy Ridley, Oscar Isaac, John Boyega ve Adam Driver ile çalışılmayacak, yeni karakterler üzerinden gidilecek. Game of Thrones’un senaristleri David Benioff ve D.B. Weiss ile bir Star Wars serisi yapılacaktı, ancak anlaşma farklı projeler nedeniyle iptal oldu. Diğer yandan The Last Jedi’ın yönetmeni Rian Johnson’ın Star Wars planları vardı. Yönetmen, şimdilerde Knives Out devam filmi üzerinde çalıştığı için Star Wars projesi hakkında yeni bir gelişme bulunmuyor.

Kaynak: Beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Wonder Woman İlk Fragman 2 – Wonder Woman

Wonder Woman İlk Fragman

İlk kez 23 Temmuz, Cumartesi akşamı yayınlanan Wonder Woman filminin

Instagram’da Korku Dizisi İzlemek İster misiniz?

Genç bir ekip tarafından kotarılan ‘Eşik’ isimli dizi dünyada instagram