Yılan Hikayesine Dönen Avatar 2'nin Çekimleri Ne Alemde? 1 – EF4yWmHUwAEt12c

Yılan Hikayesine Dönen Avatar 2’nin Çekimleri Ne Alemde?

James Cameron’ın yıllar sonra bir seriye dönüştürdüğü Avatar’ın devam halkası Avatar 2’nin çekimleri başladı. Yıldız kadrosuyla göz dolduran filmin kamera arkasından da bir görsel paylaşıldı. Görselde setin ne kadar kaotik olduğuna tanıklık ediyoruz!

Avatar 2’den James Cameron’ın 3D kameralarla seti yönettiği bir görsel paylaşıldı. Fotoğrafın, filmin yapımcısı Jon Landau tarafından çekildiği belirtiliyor. Setin son derece hareketli olduğunu görebildiğimiz kare, Avatar serisinin gerçekleştiğine dair elimize geçen nadir kanıtlardan biri! Avatar 2’nin konusu henüz açıklanmadı. Ancak ilk filme göz atarsak konusu şöyleydi: Bir hırsızlık olayında ağabeyi ölen yarı felçli Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende misyonunun başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na’vi adında giderek tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Jake, kendilerine özgü bir lisanları, dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan halkın arasına karıştığında doğa ile de bütünleşir. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında bir program meydana getirmiştir. Bu program insanları kısmen insan kısmen de Na’vi haline büründürerek misyon amaçlı Pandora’ya göndermektedir. Bu sisteme gönüllü dahil olan Botanist Dr Grace Augustine ve Jake Sully için başka bir yaşam var olacaktır. Sully, Pandora’ya geçtiği anda felçli bedeni değişime uğrayarak işlevsel hale gelmektedir. Bu sırada Na’vi halkından Prenses Neytiri ile karşı karşıya gelen Jake, ansızın bir farkındalık yaşar ve bir araştırma misyonu ile gönderildiği bu gezegeni, kendi dünyalısından korumaya karar verir.

https://twitter.com/officialavatar/status/1179435523573600258

Avatar 2’nin oyuncu kadrosunda orijinal kadronun yanı sıra yeni isimler de bulunuyor. Filmin oyuncuları arasında Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Kate Winslet, Edie Falco, Oona Chaplin, Cliff Curtis, Jemaine Clement ve bir dedikoduya göre Vin Diesel yer alıyor. Diesel, aylar önce Cameron ile birlikte Avatar 2 etiketli bir video paylaşmıştı. Bu durumda Diesel’ın filmde performans sergileyeceği düşüncesi akıllara gelmişti. Ancak bu bilgi hala kesinleşmedi.

Avatar 2’nin izleyicileriyle 17 Aralık 2021 tarihinde buluşması beklenenler arasında yer alıyor.

Kaynak: beyazperde.com

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir