Yıldız Sinema Günleri 6 Mayıs’ta Başlıyor

6 Mayıs’ta kısa film seçkisi ve açılış kokteyliyle başlayacak olan Yıldız Sinema Günleri, hafta boyunca yapılacak etkinliklerle devam edecek, 10 Mayıs akşamı yapılacak plastik makyaj atölyesiyle son bulacaktır. Film gösterimleri, söyleşi ve atölyeler ile katılımcılara keyifli anlar sunmayı amaçlayan festival herkese açıktır. Etkinlik mekânı YTÜ Davutpaşa Kampüsü ve Kadıköy Sineması’dır.

Yıldız Sinema Günleri 6 Mayıs'ta Başlıyor 1 – Yıldız Sinema Günleri 2019 afiş

KISA FİLM SEÇKİSİ

Festival kapsamında düzenlenecek seçki bölümü ulusal çapta tüm öğrencilerin katılımına açılmıştır. Festivale katılan filmler, YTÜ Sinema Kulübü danışmanı Uğur Kutay başkanlığında, YTÜ Sinema Kulübü festival ekibinden oluşan jüri tarafından değerlendirilmiştir. Jüri değerlendirmesinden geçen filmler 6 Mayıs Pazartesi günü saat 16:00’da Kadıköy Sineması’nda gösterilecektir.

SÖYLEŞİLER VE ATÖLYELER

Festival kapsamında sinema dünyasından seçkin konukların katılımıyla sinema üzerine söyleşiler düzenlenecektir. Bu etkinliklerle; sinemayla ilgilenen gençlerle profesyonellerin bir araya getirilip düşünce ve birikimlerin paylaşılabildiği bir platform oluşturulacaktır. Toplantı, söyleşi ve sosyal etkinliklerle genç sinemacılar arasında iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek hedeflenmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve program için:

Adres:

Yıldız Sinema Günleri
Yıldız Teknik Üniversitesi
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Sinema Kulübü
Davutpaşa Kampüsü
Eski Kışla Binası
Esenler / İSTANBUL
iletisim@yildizsinema.com

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir