Yılın En İyi “Öteki” Filmini Seç, Dragonball Evolution DVD’si Kazan

santaBu yılın son yarışmasını yaparken sorular sormak yerine, takipçilerimizin izlemekten en çok keyif aldığı  “Öteki” filmi belirleyelim ve en çok oy alan filmle ilgili mail gönderen 4 okurumuza Öteki Noel Baba’nın gönderdiği Dragonball Evolution filminin DVD’sini verelim istiyoruz.

Çünkü Öteki Sinema ve Tiglon DVD olarak ana akımın dışında kalan sinemayı sevenleri biz de çok seviyor, yüzlerde bir tebessüm, kalplerde kaymak olmak istiyoruz. (Aslında Alp’lerde kaymak da istiyoruz ama Masis kelime esprilerini sevmiyor!)

Olay basit; Bu yıl içinde izlediğiniz ve çok sevdiğiniz (sinemada izlemeniz şart değil ama 2009 yapımı olması gerekiyor) Korku, Fantastik, Bilim kurgu vb. gibi “Öteki” unsurlara haiz bir filmin adını “Öteki Sinema” üyelik nickinizle birlikte yarisma@otekisinema.com adresine gönderiyor, şanslı 4 kişiden biri olup  jelatini bile açılmamış cillop gibi bir Dragonball Evolution DVD’sini kaparak  2010’a girerken neşe doluyorsunuz.

Dragonball Evolution

* Bu kampanya için Milli Piyango idaresinden izin almak yerine Nimet abla’dan 4 adet çeyrek bilet alınıp zengin olma hayalleri kurulmuştur.

* Kargo ücretleri talihli arkadaşlarımıza aittir fakat anlaşmalı kargo ile gönderim yapıldığı için endişeye mahal yoktur.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Okan Üniversitesi 8. Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması

Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması, ödüllerini dağıtmaya hazırlanıyor.