YouTube'dan Film Kültletmek... 1 – youtube logo

YouTube’dan Film Kültletmek…

7 Ocak 2010
Youtube…

Fotoğraf ve yazıdan ibaret internete video mefhumunu sokan ve bunu her kullanıcıya olmazsa olmaz şekilde benimseten video yayın fenomeni… Cinnet vatan Türkiye’mizde halen yasaklı olmasına rağmen en az başbakanımız kadar zeki milyonlarcamızın hala tıkır tıkır kullanabildiği bir video pınarı… Peki ya YouTube’dan film kültletmek nedir?

YouTube'dan Film Kültletmek... 2 – youtube logo

Kişisel paylaşımlarla giderek kocamanlaşan bu video derya bir yandan da niceliksizlik yüzünden çöplüğe dönüşme tehlikesi ile karşı karşıya… Yine de özellikle parçalar halinde yüklenen eski Yeşilçam klasiklerinin kısa bir araştırma ile onlarcasına ulaşabilir ve küçük bir playlist oluşturma gayreti ile filmin tamamını tek tıkla izleyebilirsiniz. Bu aklı vermekte bir beis görmüyorum çünkü çoğu, telif melif hak getire bir şekilde yetim kalmış Yeşilçam örnekleri…

Fakat asıl bahsetmek istediğim Youtube numarası “Öteki” sinema meraklılarını ilgilendiriyor ve belki de çoğunuzun bundan haberi var… Ama biz yine de paylaşarak bilgiyi çoğaltma amacından çıkmayalım.

Youtube’a girdiğiniz vakit arama çubuğunun hemen altında bulunan “Channels”a tıklarsanız içinde Youtube partner ortakları tarafından  telifi korunarak ve tek parça şeklinde sunulmuş bir sürü videoya ulaşmanız mümkün. Özellikle movies kısmına tıkladığınız da çok büyük olmasa da B sinemasını seven herkesin yüzünü güldürecek sayıda film izlemeniz için sizleri bekliyor. Bu özelliğiyle youtube meraklıları için bir anda oldukça keyifli bir geceyarısı filmleri festivaline dönüşüyor… Aralarında neler yok ki: “Torture Chamber of Sadism” “Slave of the Cannibal God” “The Spirit of the Bruce Lee” “Hercules Unchained”… Bunlar ve niceleri sizi bu linkte bekliyor: Youtube B Sineması

YouTube'dan Film Kültletmek... 3 – cats1

Yumulun!

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

8 Comments

  1. Ehh be İlker’im! İnsan böyle bir mekan bilir de söylemez mi!? Şimdi orayı tavaf ediyorum… İncelemesini de sen yaparsın artık :)

  2. :) Sen biliyorsundur diye tahmin ettim. En kısa zamanda tanıtayım. Her B sineması severin yer imlerinde olması lazım.

  3. Birçok B filme ulaşabileceğiniz bir site keşfettim geçenlerde. Şu ana kadar eski tarihli olup da bulamadığım bir film olmadı. Umarım sizin de işinize yarar: http://stagevu.com/ :)

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Marvel “The Eternals” İçin Keanu Reeves’i İstiyor! 4 – c6276eccbb525e0d0dc1751071c87ba2

Marvel “The Eternals” İçin Keanu Reeves’i İstiyor!

Marvel Sinematik Evreni’nin merakla beklenen gelecek filmlerinden “The Eternals” oyuncu
Hayaldi Gerçek Oldu: Kung Fury 5 – kung fury poster

Hayaldi Gerçek Oldu: Kung Fury

Bir kickstarter projesi olarak karşımıza çıktığından beri ilgiyle takip ettiğimiz