Zombie Bomb cizgiroman.blogspot.com’da

Zombie Bomb cizgiroman.blogspot.com’da!

Cizgiroman.blogspot.com, internetteki en köklü çizgi roman bloglarından biri ve el değiştirdiği 2010 ortalarından beri üç kız tarafından ilgilenilmek gibi farklı bir özelliği var. Hazırlayanlardan biri yurtdışında olmak üzere hepsi de güzel sanatlar eğitimi almış arkadaşlar. Sitenin, alternatif ve yenilikçi olan şeylere yönelik içerik yaparken kadın kahramanları öne çıkarttığı oluyor ama erkek bakışını da atlamamaya gayret ediyorlar.

Öteki Sinema okurları için sitede yayınlanan önemli bir haber linkini paylaşmak istiyoruz: Zombie Bomb adlı Amerikan çizgi roman serisinde Türk yazar ve çizerlerin de olması ve çalışmaların bir Türk firmasının logosuyla yayınlanması dikkat çekici. Amerikan çizgi romanına dünyanın her tarafından katılım oluyor ama Türkiye’den katılım bugüne dek hep bireyseldi ve senaryo dışı (çizim, renk) ağırlıklı idi. Haberimiz, konuyla ilgili linkleri ve haber değeri de taşıyan yorumumuzu içeriyor.

Blog linki: http://www.cizgiroman.blogspot.com

Yazı linki: http://www.cizgiroman.blogspot.com/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

İKSV Yedinci Kültür Politikaları Raporu Yayımlandı

İKSV kültür politikaları alanındaki veri üretimine katkıda bulunmak amacıyla düzenli olarak araştırmalar yürütüyor ve raporlar yayımlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir