Zombie Bomb cizgiroman.blogspot.com’da

Zombie Bomb cizgiroman.blogspot.com’da!

Zombie Bomb cizgiroman.blogspot.com'da 1 – adam cover 1

Cizgiroman.blogspot.com, internetteki en köklü çizgi roman bloglarından biri ve el değiştirdiği 2010 ortalarından beri üç kız tarafından ilgilenilmek gibi farklı bir özelliği var. Hazırlayanlardan biri yurtdışında olmak üzere hepsi de güzel sanatlar eğitimi almış arkadaşlar. Sitenin, alternatif ve yenilikçi olan şeylere yönelik içerik yaparken kadın kahramanları öne çıkarttığı oluyor ama erkek bakışını da atlamamaya gayret ediyorlar.

Öteki Sinema okurları için sitede yayınlanan önemli bir haber linkini paylaşmak istiyoruz: Zombie Bomb adlı Amerikan çizgi roman serisinde Türk yazar ve çizerlerin de olması ve çalışmaların bir Türk firmasının logosuyla yayınlanması dikkat çekici. Amerikan çizgi romanına dünyanın her tarafından katılım oluyor ama Türkiye’den katılım bugüne dek hep bireyseldi ve senaryo dışı (çizim, renk) ağırlıklı idi. Haberimiz, konuyla ilgili linkleri ve haber değeri de taşıyan yorumumuzu içeriyor.

Blog linki: http://www.cizgiroman.blogspot.com

Yazı linki: http://www.cizgiroman.blogspot.com/

Zombie Bomb cizgiroman.blogspot.com'da 2 – Zombies josh

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir