Zombiler Gladyatörlere Karşı!

6 Haziran 2012

Aslen sanayi toplumunun bir artığı olan korku figürü zombileri antik dönemde gladyatörlere karşı taşıyacak olan projenin arkasında Clive Barker var.

Zombiler Gladyatörlere Karşı! 1 – zombies vs gladiators

Hollywood’un en sevdiği konuların başında gelen zombi hikâyelerinin neredeyse her türlüsünü gördüğünüzü düşünüyorsanız, Roma döneminde gladyatörlerin başrolde olduğu bir versiyonu sizi biraz olsun şaşırtacaktır. Amazon.com’un sahibi olduğu Amazon Stüdyoları’nın Hellraiser’ın yaratıcısı yazar-yönetmen Clive Barker’la senaryosu için anlaştığı Zombies Vs. Gladiators projesi, Antik Roma atmosferinde geçen zombi hikayesiyle yakında beyazperdeye geliyor.

İlk açıklanan konusuna bakarsak film, Roma’nın dünyaya hükmettiği bir dönemde arena olarak bildiğimiz Kolezyum’da ölmek üzere olan bir şaman, lanetiyle dünyada ilk zombi salgınını başlatacaktır. Bu zombi salgınını durdurma ve Roma’yı kurtarma görevi ise hayatta kalan bir gladyatöre düşmüştür.

İlk bakışta iki popüler konuyu, zombiler ve gladyatörleri bir araya getiren proje, korku ve fantastik edebiyatın önemli isimlerinden Clive Barker’ı da arkasına alarak iyi bir çıkış yakaladı. Bakalım gelecek günler neler getirecek, göreceğiz…

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Jason vs Freddy, Alien vs Predator’dan sonra Hollywood sonunda bu ikiliyi de karşı karşıya getirdi. Hollywooddaki senaryo kısırlığı son noktaya ulaşmak üzere gibi

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Stan Winston Artık Yok! 2 – Stan Winstons Terminator

Stan Winston Artık Yok!

Animatronicler öksüz kaldı :( Keyifle okuduğumuz müstesna Çizgi roman blogu
Freddy Krueger, Michael Myers'la Kapışmak İstiyor! 4 – cbkj2p1vvzw8p64nlybn

Freddy Krueger, Michael Myers’la Kapışmak İstiyor!

Freddy Krueger'i canlandıran Robert Englund, 2010 yılında remake’i çekilen Elm