Yeşilçam

Yeşilçam 1 – fantastik

Blogların henüz olmadığı, internet üzerinde sadece vizyon filmlerine ait yazıların bulunabildiği, çocuklukta izlenen ve özlenen filmlere kavuşmanın mümkün olmadığı vakitlerden birinde elime geçmiş müthiş bir kitap: Fantastik Filmler…

Yeşilçam 2 – fantastik

ingiliz araştırmacı ve yazar Pete Tombs’un bütün Dünya’da bu tür filmlerin izini bularak yarattığı bu eser halen başucu kaynaklarımdan biridir. Kitapta varolan oldukca doyurucu ve meraklı Türkiye bölümünü haftasonu tatilinin verdiği boş zaman sayesinde net ortamına aktardım. bu paylaşımı yapmayı uzun zamandır istiyordum çünkü yüksek fiyatı yüzünden bu eserlere ulaşamamış bir sürü meraklı okur için iyi bir fırsat yaratabileceğimden emindim ve bunu artık fantastik filmler üzerine özgünlüğünü ve samimiyetini kanıtlamış bir blog olan “Öteki Sinema” üzerinden bir dosya halinde yayınlamak istiyordum. alttaki yazı ve ilerki günlerde yayınlayacağımız devam bölümleri, Kabalcı’dan çıkan “Fantastik Filmler” kitabının Türkiye ve Türk filmleri üzerine tüm yazılarını içermekte ve 1940’lardan 1990’lara kadar olan dönemi kapsamaktadır. Kitabın tamamını almak isteyen okurlar içinde iyi bir tanıtım görevi üstleneceğinden eminim.

Bu paylaşımı hak sahiplerini minnetle anarak ve sadece  kitabın tanıtımı için yaptığımızı hatırlatıyoruz. Meksikalı Santolarla, Jesus Franco’nun ilginç düşleriyle yada Japon İstismar sinemasının unutulmuş hazineleriyle buluşmak isteyen her Fantastik sinemaseverin arşivinde yer alması şart olan bu kitabı şiddetle öneriyoruz.

İlk Yıllar

Seriyaller Dönemi – 50’ler ve 70’ler

Süper Kahramanlar Zamanı

Tarihi Filmler

İlk Arabesk Etkiler

Seks Furyası

Ortak Yapımlar ve TV uyarlamaları

80’ler ve Yeşilçam’ın Tükenişi

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al