Extinction 1 –

Extinction

25 Haziran 2015

Portekizli sinemacı Miguel Ángel Vivas, İngilizce olarak çektiği yeni filmi Extinction’ı tamamladı. Vivas’ı zombi kısası I’ll See You in My Dreams (2003) ile Reflections (2002) ve Kidnapped (2010) gibi uzun metrajlı filmlerinden tanıyoruz.

İspanya/Macaristan ortak yapımı Extinction’ın başrollerinde Lost dizisinin doktor Jack’i Matthew Fox, Burn Notice dizisinin ifşa olmuş ajanı Jeffrey Donovan ve şimdiden bir düzineye yakın projeye dahil olan 12 yaşındaki Quinn McColgan yer alıyor.

“Karlarla kaplı Harmony kasabasında saklanan Patrick, Jack ve Jack’in kızı Lu, dokuz yıldır zombi istilasına karşı sağ kalmayı başarabilmiştir. Zombiler uzun zamandır ortada gözükmemektedir ama etrafta başka sağ kalan insan da yoktur. Bir gün zombilerin geri döndüğünü ve hayal gücünü aşan, çok daha dehşet verici bir şeye dönüştüklerini keşfederler. İnsan ırkının son nefesi ikinci bir zombi istilasına karşı hayatta kalmayı başarabilecek midir?”

Extinction, 31 Temmuz’da Amerika’da, 14 Ağustos’ta ise İspanya’da gösterime girecek.

Extinction poster

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Christopher Nolan Filmi Oppenheimer’dan Yeni Fragman 2 – Oppenheimer 2023 3

Christopher Nolan Filmi Oppenheimer’dan Yeni Fragman

21 Temmuz'da gösterime girecek yeni Christopher Nolan filmi Oppenheimer’dan yeni
Bilim Kurgu Filmi "Freaks"ten Yeni Fragman! 3 – indir

Bilim Kurgu Filmi “Freaks”ten Yeni Fragman!

Gerilim ve bilim kurgu türündeki, Emile Hirsch başrollü bilim kurgu