Sinema Tarihinin En Kötü 50 Filmi 1 – Troll 1986 01

Sinema Tarihinin En Kötü 50 Filmi

1 Eylül 2013

Geçen gün YouTube’da gezinirken çok eğlenceli bir videoya denk geldim. Sinema tarihinin en kötü 50 filminin listelendiği bu videoda, ‘gerçekten kötü’ filmler art arda, sebepleriyle beraber sıralanıyor. Her bir ‘seçilmiş’ ile meşrebince dalga geçmeyi de ihmal etmeyen video, tür sinemasına meraklı olsun olmasın her sinemasevere çok ama çok zevkli bir altmış dakika sunmayı vadediyor. Seçkinin içerisinde ‘o kadar kötü ki çok iyi’ olduğu yönünde oy kullanacağım birkaç film olmasına rağmen, videoyu izlerken gayet eğlendiğimi söylemeliyim.

Sinema Tarihinin En Kötü 50 Filmi 2 – Troll 1986 02

Aşağıda videonun girişinde yer alan açılış konuşmasının çevirisi var, hemen altında ise yaklaşık altmış dakikalık videonun tamamı. Keyifli seyirler!

“Bazı filmler o kadar kötüdür ki iyidir. Bazı filmler ise o kadar kötüdür ki sadece kötüdür. Gerçekten kötü. Şimdiye kadar yapılmışların en kötüsü. İçlerinden eleyerek 50 tanesini seçtik. İnsan eliyle yapılmış en kötü filmler. Goril kostümü içindeki adamlardan, kadın kıyafeti giyenlere ve kolsuz kung fu ustalarına. Bir kısmını muhtemelen izlemişsinizdir. Bir kısmını izlediğinize inanamıyorsunuzdur. Ve birçoğunu bir daha asla ama asla izlemek istemiyorsunuzdur. En kötüsünden en iğrencine kadar hepsi burada. Arkanıza yaslanın ve beklenti çıtanızı iyice düşürün. Çünkü karşınızda sinema tarihinin en kötü 50 filmi var.”

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

2014'ün En iyi 8 Dizisi! 3 – true detective poster 16x9 1

2014’ün En iyi 8 Dizisi!

Daha tutarlı ve dengeli bir karşılaştırma yapabilmek için sadece bu
Erler Film'den Kaçırmamanız Gereken 10 Yeşilçam Filmi 4 – Gölge Oyunu 1992 Yavuz Turgul

Erler Film’den Kaçırmamanız Gereken 10 Yeşilçam Filmi

Erler Film, YouTube’un en aktif kanallarından biri. Her hafta yükledikleri