Asylum Fragman: The Raid’in Korku Versiyonu

Asylum fragman yayında! Stephen Rea’nın hayat verdiği emekli bir rehine müzakerecisinin son işi, özel bir tim ile birlikte bir akıl hastanesine dalmaktır ancak hastalar karanlık güçler tarafından ele geçirilmiş gibidir. The Raid’in konseptini korku sinemasına taşıyan bir film… On bir kişilik bir ekip ve içine şeytan kaçmış akıl hastaları arasındaki mücadele Asylum’da…

Todor Chapkanov‘un yönetmenliğini üstlendiği ABD yapımı filmin senaryosunu Chris Mancini ve Tex Wall kaleme almış. Başrollerde ise Stephen Rea, Bruce Payne, Dimo Alexiev, Velizar Binev, Caroline Ford, Joe Montana ve Valentin Ganev gibi oyuncular yer alıyor. Bulgaristan’da çekilen filmin (eğer gösterime girebilirse) vizyon tarihi henüz belli değil.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Kore Filmi İntikam’dan Fragman!

Aksiyon ve gizem türündeki Kore filmi "İntikam"dan fragman yayınlandı. Filmin yönetmen koltuğuna ise Hoon-jung Park oturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir