Giovanni Scognamillo Anması 1 – Giovanni Scognamillo Anması

Giovanni Scognamillo Anması

15 Kasım 2016

Geçen ay yaşamını yitiren Türkiye’nin duayen sinema tarihçilerinden Giovanni Scognamillo, vefatının 40’ıncı gününde, 17 Kasım Perşembe akşamı Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından düzenlenecek bir etkinlikle anılacak.

19.00-20.30 saatleri arasında İtalyan Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliği Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) ile Levanten Kültür Mirası Vakfı da destek veriyor.

İtalyan Kültür Merkezi’nin Tepebaşı’ndaki adresinde (Meşrutiyet Cad. no. 75) gerçekleşecek etkinlikte SİYAD Başkanı Prof. Dr. Tül Akbal Süalp, FABİSAD adına Barış Müstecaplıoğlu, Levanten Kültür Mirası Vakfı adına Luis Miguel Selvelli, Yeni Film dergisi adına Yusuf Güven ve SİYAD onursal üyelerinden Agah Özgüç ile Scognamillo’nun yakınlarından Nalan Söylemez birer kısa konuşma yapacaklar. Konuşmaların ardından Scognamillo’nun yaşamına ve çalışmalarına dair, Sinematek’in katkılarıyla Barış Saydam ve Fatih Tatlıcı’nın hazırladığı yarım saatlik bir videonun izleneceği etkinlikte son olarak izleyicilerden Scognamillo hakkında anı ve duygularını, düşüncelerini paylaşmak isteyenlere söz verilecek.

Scognamillo’nun resimlerinin yeraldığı bir serginin de yer alacağı etkinlikte ayrıca Scognamillo anısına hazırlanan kitap ayraçları hediye edilecek. Ayraçların tasarımı Murat Özkan, anma etkinliğinin afişinin tasarımı ise Kayra Keri Küpçü tarafından gerçekleştirildi.

giovanni-scognamillo-anmasi-poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Türk Sinema ve Televizyonunda Aile Sempozyumu Tamamlandı 2 – Türk Sinema ve Televizyonunda Aile Sempozyumu 4

Türk Sinema ve Televizyonunda Aile Sempozyumu Tamamlandı

“Türk Sinema ve Televizyonunda Aile” başlıklı sempozyumun ikinci günü, 13
Festivallere Damga Vuran Anons 19 Ekim’de Vizyonda 3 – Anons 021

Festivallere Damga Vuran Anons 19 Ekim’de Vizyonda

Hem yurt içinde hem de yurt dışında kazandığı ödüllerle festivallere