Hemlock Grove 19 Nisan’da Netflix’te Yayında!

Hemlock-Grove poster2Korku diziler tam gaz devam ediyor. Yönetmenliğini Eli Roth’un üstlendiği Hemlock Grove, zincire eklenen yeni bir halka olarak yerini alıyor.

Bir saatlik bölümler halinde yayınlanacak olan dizi toplam 13 bölüm sürecek. İşin ilginci 19 Nisan’da bütün bölümlere aynı anda Netflix üzerinden erişim mümkün olacak. Dileyen yavaş yavaş izleyecek, dileyen başladığı gibi bitirecek.

Eskiden çelik üretilen bir Pennsylvania kasabasının sakinleri etrafında dönen olayları anlatan dizi, bir cinayetin ardındaki gizemi aydınlatmaya çalışacak. Bu giriş cümlesi ile fazlasıyla David Lynch’in kült dizisi Twin Peaks’i anımsatıyor anımsatmasına ama Eli Roth faktörünü göz önüne alırsak, imkânlar el verdiğince ‘gore’ katsayısı yüksek bölümler izleyeceğiz gibi duruyor.

Bill Skarsgård“17 yaşındaki Brooke Bluebell vahşi bir cinayete kurban gider. Hemlock’ın tuhaf sakinlerinin ya da katil yaratıklarının her biri şüpheli konumundadır. Soruşturma devam ettikçe kasabanın ahlaksız yanları birer birer açığa çıkar. Burada hiçbir şey göründüğü gibi değildir.”

Dizinin oyuncuları arasında Famke Janssen, Lili Taylor, Dougray Scott, Bill Skarsgård, Landon Liboiron, Penelope Mitchell ve Freya Tingley gibi isimler yer alıyor.

Bu arada söylemeden edemeyeceğim; ünlü oyuncu Stellan Skarsgård’ın oğlu ve True Blood’ın Eric’i olarak ünlenen Alexander Skarsgård’ın kardeşi Bill Skarsgård da oyuncu kadrosunda bulunuyor. O değil de, Bill Skarsgård, Steve Buscemi’ye çok benzemiyor mu?

Hemlock-Grove poster

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir