Korku Yolu 1 – korku yolu1

Tom ve Lucy, tatil yapmak için bir taşra moteline doğru yola çıkarlar. Fakat motele giden tüm yolların tabelalarında birer gariplik vardır. Genç çift, karanlığın çökmesiyle birlikte motele vaktinde varamamaktan korkar. Bir şeyin de farkına varırlar: Aynı yollardan geçip durmaktadırlar. Dar yollardan oluşan bir labirentin içinde sıkışmışlardır. Kendi arabalarında tuzağa düşürülmüşlerdir. Göremedikleri biri, onların tüm korkularıyla oyun oynamaktadır. Güvende oldukları tek yerin, arabanın içi olduğuna karar verirler.

In-Fear-movie-03

Yönetmen hakkında…

Herhangi bir kayıt yapmadan yalnızca sinema derslerini takip ederek sinemaya atılan Jeremy Lovering’in ilk işi makinistlikti. Ödül kazanan kısa filmleriyle kameranın arkasına geçen Lovering, casusluk dizi MI5 ve komedi dizisi Teachers’ı yönetti. Bunların yanında Ray Winstone ile Vincent’da ve Mark Frost ile bir BBC Martin Amos uyarlaması olan Money’de birlikte çalıştı. Çektiği televizyon filmleri arasında Tom Hiddlestone, Imogen Poots ve Olivia Williams’lı Miss Austen Regrets de yer alıyor. Bu filmle birlikte uluslararası alanda tanınırlık kazandı. Diğer çalışmaları arasında Sex and Lies, BBC belgeseli Killing Hitler ve Irak’a giden bir Amerikalı askerin hayatını anlattığı The Ultimate Bullet yer alıyor.

Filmin çıkış fikri…

“Birkaç yıl önce İrlanda’nın ücra bir köşesinde yaşayan bir aileyi ziyarete gidiyordum. Hiçliğin ortasındaki evlerine varmak için ana yoldan ayrılıp işaretleri takip etmem gerekiyordu. İşaretler, beni yoldan saptığım noktaya geri götürmüştü. Bir yerde yanlış köşeden döndüğümü düşünerek bütün işaretleri yeniden takip ettim ama sonuç aynıydı: Başladığım noktaya dönmüştüm. Hava kararmaya başlamış, şiddetli bir yağmur inmeye başlamıştı.”

“Kendimi bir korku hikayesinin ortasında bulmuş gibi hissettim. Dışarıda gizli bir gücün olduğunu düşünmeye başlamış bile olabilirdim. Sonra şansımı yeniden denedim. Bu sefer çıkmaz bir yola girdiğimi düşünüyordum ki biraz ileride yeni bir işaret gördüm ve o işaret de beni başladığım noktaya getirdi. O ilk noktada bir bar vardı. Bara girdim ve durumu anlattım. Gülüşmeler oldu. Bardakiler bir şaka olarak, işaretlerin yerini değiştirerek bütün yolların barın olduğu noktaya çıkmasını sağlamışlar.”

“Korku Yolu, bu deneyimimden ortaya çıkan bir iş. Çok kanlı öğeler kullanmak yerine psikolojik gerilime ağırlık vererek korkuyu yansıtmaya çalıştım. Bir evde yaşanabilecek saldırının arabaya uyarlanması fikri ve klostrofobiyi daha gerçekçi biçimde gösterebilecek olma özgürlüğü hoşuma gitti.”

Korku Yolu 25 Temmuz 2014 tarihinde Türkiye sinemalarında…

korku yolu

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Aamir Khan’ın Yeni Filmi Hindistan Eşkıyaları Fragman 2 – Thugs of Hindostan banner

Aamir Khan’ın Yeni Filmi Hindistan Eşkıyaları Fragman

En sevilen Bollywood yıldızlarından biri olan Aamir Khan’ın yeni filmi
Man of Steel Fragman Yayında 3 – Man of Steel002

Man of Steel Fragman Yayında

Man of Steel fragman yayında! Zack Snyder'ın yönettiği filmde Clark