Barbar Conan Netflix'te Kılıç Sallayacak! 1 – Conan The Barbarian

Barbar Conan Netflix’te Kılıç Sallayacak!

1 Ekim 2020

Barbar Conan Netflix'te Kılıç Sallayacak! 2 – conan barbarian 1982 6Barbar Conan, Netflix’le dönüyor! Platform, Robert E. Howard tarafından yaratılan ikonik karakteri temel alan bir canlı aksiyon dizisi geliştiriyor.

Conan, ilk olarak 1930’larda çizgi romanlarda göründü ve çok sayıda farklı büyük ekran macerasına uyarlandı. Henüz bu yeni dizinin konusu veya zaman çerçevesi hakkında detaylar açıklanmadı ama 1982 yapımı filmden uyarlanacağı çıkan haberler arasında.

Dizi, Fredrik Malmberg ve Mark Wheeler’ın Pathfinder Media şirketinden geliyor ve şu anda Netflix’in eserin haklarına sahip olduğu biliniyor. Olası anlaşmanın bir parçası olarak Netflix, Conan özelliklerini hem canlı aksiyon, hem de animasyon alanlarında film ve TV için uyarlamayı düşünüyor. Malmberg ve Wheeler, bu ileriye dönük dizinin yönetici yapımcılığını Pathfinder adı altında yürütecek.

Film tarafında en ünlü Conan elbette Arnold Schwarzenegger tarafından canlandırılan,1982 yapımı John Milius filmi “Conan the Barbarian” oldu. Ardından 1984 yapımı devam filmi “Conan the Destroyer” geldi. Son olarak Conan, ilk Schwarzenegger filmiyle aynı adlı 2011 yapımı film için “Game of Thrones” ve “Aquaman” yıldızı Jason Momoa tarafından beyazperdede oynandı.

Barbar Conan Netflix'te Kılıç Sallayacak! 3 – conan the barbarian 3d 05

Momoa versiyonu, 90 milyon doları aşan bir bütçeye karşılık dünya çapında yalnızca 64 milyon dolar hasılat elde etti ve büyük bir gişe başarısızlığı oldu.

TV cephesinde ise çok sayıda Conan uyarlaması bulunuyor. Bunların en önemlisi 1990’ların başında birçok kez tekrar yayınlanan “Conan the Adventurer” adlı animasyon dizisi. CBS, 1994’te tek bir sezon için yayınlanan “Conan and the Young Warriors” adlı dizinin devam bölümlerini de yayınladı.

Kaynak: beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Cem Yılmaz ve Netflix'ten Uzun Soluklu Anlaşma 4 – Ersan Kuneri 8

Cem Yılmaz ve Netflix’ten Uzun Soluklu Anlaşma

Cem Yılmaz, Netflix ortaklığında içerisinde dizi, film ve stand-up projelerinin
Black Mirror 6. Sezon Resmi Fragman 5 – Black Mirror 6 1 Joan Is Awful 3

Black Mirror 6. Sezon Resmi Fragman

Beklenmedik durumlara hazırlıklı olun. Netflix, kült dizi Black Mirror'ın 6.