Barbar Conan Netflix'te Kılıç Sallayacak! 1 – Conan The Barbarian

Barbar Conan Netflix’te Kılıç Sallayacak!

Barbar Conan Netflix'te Kılıç Sallayacak! 2 – conan barbarian 1982 6Barbar Conan, Netflix’le dönüyor! Platform, Robert E. Howard tarafından yaratılan ikonik karakteri temel alan bir canlı aksiyon dizisi geliştiriyor.

Conan, ilk olarak 1930’larda çizgi romanlarda göründü ve çok sayıda farklı büyük ekran macerasına uyarlandı. Henüz bu yeni dizinin konusu veya zaman çerçevesi hakkında detaylar açıklanmadı ama 1982 yapımı filmden uyarlanacağı çıkan haberler arasında.

Dizi, Fredrik Malmberg ve Mark Wheeler’ın Pathfinder Media şirketinden geliyor ve şu anda Netflix’in eserin haklarına sahip olduğu biliniyor. Olası anlaşmanın bir parçası olarak Netflix, Conan özelliklerini hem canlı aksiyon, hem de animasyon alanlarında film ve TV için uyarlamayı düşünüyor. Malmberg ve Wheeler, bu ileriye dönük dizinin yönetici yapımcılığını Pathfinder adı altında yürütecek.

Film tarafında en ünlü Conan elbette Arnold Schwarzenegger tarafından canlandırılan,1982 yapımı John Milius filmi “Conan the Barbarian” oldu. Ardından 1984 yapımı devam filmi “Conan the Destroyer” geldi. Son olarak Conan, ilk Schwarzenegger filmiyle aynı adlı 2011 yapımı film için “Game of Thrones” ve “Aquaman” yıldızı Jason Momoa tarafından beyazperdede oynandı.

Barbar Conan Netflix'te Kılıç Sallayacak! 3 – conan the barbarian 3d 05

Momoa versiyonu, 90 milyon doları aşan bir bütçeye karşılık dünya çapında yalnızca 64 milyon dolar hasılat elde etti ve büyük bir gişe başarısızlığı oldu.

TV cephesinde ise çok sayıda Conan uyarlaması bulunuyor. Bunların en önemlisi 1990’ların başında birçok kez tekrar yayınlanan “Conan the Adventurer” adlı animasyon dizisi. CBS, 1994’te tek bir sezon için yayınlanan “Conan and the Young Warriors” adlı dizinin devam bölümlerini de yayınladı.

Kaynak: beyazperde.com

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir