Elysium’un Sinopsisi Görücüye Çıktı

District 9 ile bilim kurgu sevenlere yoksunlukta bir nefes aldıran Neill Blomkamp’un yeni projesi büyük bir gizlilik içinde çekimleri devam eden futuristik gerilim Elysium’un sinopsisi görücüye çıktı.

Elysium'un Sinopsisi Görücüye Çıktı 1 – neill blomkamp slice

1 Mayıs 2013’de gösterime girecek filmin kadrosunda Matt Damon, Jodi Foster, Wagner Moura, Sharlto Copley, William Fichtner ve Diego Luna gibi oyuncular bulunuyor.

Sinopsis

2159 yılında insanlık iki sınıfa ayrılmıştır. Elysium adlı insan yapımı uzay istasyonunda rahat ve bolluk içinde yaşayan insanlar ve yüksek nüfuslu, bozuk düzenli dünyada yaşayan insanlar. Rhodes(Jodie Foster) kurallara bağlı bir devlet çalışanı olarak Elysium halkına dünyalıların karışmasını engellemek ve refahlarını yüksek tutmak için çalışmaktadır. Fakat bu dünyalıların Elysium’a her türlü tehlikeyi göze alarak girmeye çalışmalarını engellememektedir. Max (Matt Damon) zorlu bir görev alarak hem kendi hayatını kurtarmaya hem de insanlığa eşitlik getirmeye çalışacaktır…

Kaynak: Collider

blank

Yazar hakkında: Masis Üşenmez

blank
1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir