Bilim Kurgu Filmi Oblivion’dan İlk Fragman Geldi

Geçtiğimiz günlerde yeni posteri yayınlanan bilim kurgu projesi Oblivion’dan ilk fragman geldi. Tron Efsanesi (Tron Legacy) ile tanıdığımız yönetmen Joseph Kosinski’nin kamera arkasına geçtiği yapım, görsel efektleri ve post-apakoliptik atmosferiyle dikkat çekiyor.

Tom Cruise‘un başrolde olduğu Oblivion’da uzaylı ırkıyla yıllardır savaşan ve bu savaşla birlikte neredeyse yok olan medeniyetin gökyüzünde yaşamaya başlamasını izleyeceğiz. Cruise’un canlandırdığı Jack Harper’ın görevi ise yeryüzünde kalan son canlı yaşamı keşfedip çıkarmaktır. Fakat bu sırada dünya yüzeyine düşen bir uzay aracından çıkan bir yabancı, Harper’ın amacını sorgulamasına ve insanoğlunu kurtarmasına sebep olacaktır.

Yayınlanan ilk fragman görsel olarak doyurucu olmakla birlikte gerek yaratılan uzay teknolojisi gerekse de medeniyetin çöktüğü bir dünya tasarımı olumlu eleştiriler aldı. Konusu hakkında da daha fazla ipucunu barındıran filmde Morpheus benzeri bilge tavrıyla karşımıza çıkan Morgan Freeman da sürprizler arasında.

Oblivion, ülkemizde tüm dünya ile aynı anda 12 Nisan 2013’de gösterime girecek…

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

The Predator Yeni Teaser Poster ve Fragman

14 Eylül’de vizyona girecek The Predator filmine ait yeni teaser poster ve Türkçe altyazılı fragman paylaşıldı.

Bir yorum var

  1. Güzel proje ama oblivion adını görünce bende çok daha farklı beklentiler oluşmuştu:) Gelsin seyredelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir