The Apparition Yoğun Reklam Kampanyasıyla Merak Uyandırıyor

12 Ağustos 2012

Once You Believe, You Die…

(Bir kez inandın mı, ölürsün…)

The Apparition Yoğun Reklam Kampanyasıyla Merak Uyandırıyor 1 – The Apparition PosterTodd Lincoln tarafından yazılıp yönetilmiş olan filmin ABD’de vizyona girmesine sayılı günler kaldı. Şu sıralar internet üzerinde en yoğun reklamı yapılan korku filmi The Apparition olduğu için, doğal olarak merak uyandırıyor. Merak kediyi öldürür, biliyorum…

ABD yapımı The Apparition’ın konusu, orijinallik adına pek hoş sinyaller vermiyor: “Evlerinde korkutucu olaylar meydana gelmeye başlayan genç çift, Kelly ve Ben, üniversitedeki bir parapsikoloji deneyi sırasında kazayla çağırdıkları bir varlık tarafından takip edildiklerini keşfederler. Korkulardan beslenen varlık, nereye kaçarlarsa kaçsınlar genç çifte işkence eder. Son umutları, doğaüstü konularda uzman olan Patrick’in yardım etmesidir. Ama buna rağmen, tüyler ürperten güçlü varlıktan kendilerini kurtarmak için çok geç kalmış olabilirler.”

Türkiye’de bu hafta vizyona giren, senaryosunu Rodrigo Cortés’in yazdığı Emergo (Lanetli Ruh) ve gene Cortés tarafından yazılıp yönetilen Robert De Niro’lu Red Lights gibi The Apparition da parapsikolojinin derin sularına dalmaya niyetli görünüyor. Bu örneklere dayanarak, parapsikolojinin, korku sinemasının en revaçta mevzularından biri haline geldiği söylenebilir.

Bu kıymeti kendinden menkul iddiayı bir kenara koyarsak, başrollerde Ashley Greene, Sebastian Stan, Luke Pasqualino, Julianna Guill ve Tom Felton’ın oynadığı filme ait fragmanın bir hayli cezbedici olduğunu itiraf etmek lazım. Sonlara doğru ortaya çıkan uzun siyah saçlı hayalet görüntüsü, artık iyice bezginlik getiren ‘J-Horror’ları anımsattığı için bir parça mide bulandırsa da, The X Files ve Fringe gibi sevilen dizilerin havasını taşıması umut verici bir detay.

Ancak Hollywood’un bu konularda ne kadar kurt olduğunu da unutmamak gerek. Fragmanına kanıp hayal kırıklığına uğradığım yapımların sayısını hatırlamam mümkün değil. Umarım The Apparition da bu listeye dahil olmaz.

Yaklaşık 17 milyon dolar gibi hiç de fena olmayan bir bütçeye sahip The Apparition, ABD’de 24 Ağustos’ta gösterime giriyor.

The Apparition Yoğun Reklam Kampanyasıyla Merak Uyandırıyor 2 – The Apparition2

The Apparition Yoğun Reklam Kampanyasıyla Merak Uyandırıyor 3 – The Apparition3

The Apparition Yoğun Reklam Kampanyasıyla Merak Uyandırıyor 4 – The Apparition4

The Apparition Yoğun Reklam Kampanyasıyla Merak Uyandırıyor 5 – The Apparition6

The Apparition Yoğun Reklam Kampanyasıyla Merak Uyandırıyor 6 – The Apparition7

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Alienist / Ruh Avcısı Dizisinden Özel Video 7 – The Alienist Ruh Avcısı

The Alienist / Ruh Avcısı Dizisinden Özel Video

Netflix, The Alienist / Ruh Avcısı dizisinden özel bir video
Pek Yakında: Here Comes the Devil 8 – here comes the devil dvd artwork

Pek Yakında: Here Comes the Devil

Adrian Garcia Bogliano'nun son filmi Here Comes the Devil, 13