X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past 1 – x men first class movie image cast slice 01

Kick-Ass 2’nin çekimleri devam ederken, yapımcı ve Kick-Ass (Göster Gününü) yönetmeni Matthew Vaughn uzun zamandır beklenen devam filmi X-Men: Days of Future Past için hazırlanmakla meşgul. First Class ile büyük bir başarı elde eden yönetmenin çekeceği devam filmi hayranları tarafından merakla bekleniyor. Filmin başlığında da aslında büyük bir ipucu yatıyor. Zaman yolculuğu, distopik gelecekler ve sosyal çatışmalar gibi birçok konuyu içeren bir çizgi roman hikayesi olacağa benziyor.

X-Men: Days of Future Past 2 – x men sentinelsBryan Singer popüler çizgi romanı ilk defa 2000 yılında beyazperdeye uyarladığından beri, filmin hayranları devasa robot Nöbetçileri/Gözcüleri bir daha ne zaman göreceklerini merak ediyorlardı. Görünen o ki dilekleri Days of Future Past’ta gerçek olacak: Fox’un Marvel Yapımları Yaratıcı Danışmanı Mark Millar filmin konusuyla ilgili bazı ipuçları verdi.

Millar kısa bir süre önce 20th Century Fox’ta Marvel yapımları için “yaratıcı danışman” olarak çalışmaya başladı. Bu yapımlar arasında The Wolverine, Fantastic Four yeniden çevrimi ve elbette X-Men de var. Yani bu filmler hakkında önceden bilgi sahibi olan isimlerden biri olan Millar bir röportajda X-Men devam filmiyle ilgili açıklamalar yaptı:

“Vaughn X-Men: Days of Future Past filmi için farklı bir bilim kurgu tarzı düşünüyor. Bu film X-Men’le Terminatör’ün karışımı gibi olacak. Filmde hem robotlar, hem zaman yolculuğu, hem de süper kahramanlar var. Hepsi aynı filmin içinde.”

Burada dikkat çeken nokta filmin Terminatör’le karşılaştırılması ve Millar’ın robotlardan bahsetmesi. Çizgi romanda, robot Nöbetçiler mutantların yerini belirlemek ve onları ele geçirmeye/öldürmeye programlanmıştı. Yani bu robotların hikayeye dahil olması James McAvoy’un canlandırdığı Profesör Xavier ve mutant öğrencileri için kötü haber demek.

X-Men: Days of Future Past 3 – x men first class movie image michael fassbender james mcavoy 02

Bu bilginin çizgi roman uyarlamalarıyla ilgili abartılı veya yanlış haberler verme gibi kötü bir alışkanlığı olan Mark Millar tarafından paylaşıldığının altını çizmemiz gerekiyor. Yine de, Fox’taki yeni unvanı bu yorumlara bir ciddiyet de katıyor. Ne olursa olsun, Vaughn’un Days of Future Past ile ilgili fikirlerinin müthiş olacağından eminim. Filmin çekimleri önümüzdeki sene başlayacak. Vizyon tarihinin ise 18 Temmuz 2014 olması düşünülüyor.

Kaynak: http://divxplanet.com/index.php?page=haber&sid=689

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole