House of the Dragon ve Targaryen Hanedanı Soyağacı 1 – house of the dragon targaryen family tree tr 1 1

House of the Dragon ve Targaryen Hanedanı Soyağacı

21 Ağustos’ta ilk bölümü yayınlanan House of the Dragon, George R.R. Martin’in Ateş ve Kan adlı kitabından uyarlanmıştır. 8. Sezon finali ile izleyici kitlesini şaşırtan Game of Thrones evreninde bizi iki yüz yıl öncesine götüren House of the Dragon şimdiden her Pazar akşamını sabırsızlıkla beklememize sebep oluyor!

Ejderha binicileri olan Targaryen hanedanının Yedi Krallık hükümdarı olduğu dönemi anlatan House of the Dragon’ı izlerken Jon Snow’a gelene kadar nasıl bir soyağacının oluştuğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Targaryen Soyağacı

ExpressVPN’in Targaryen hanedanı soyağacını gösteren infografiğini inceleyebilirsiniz. İnfografik, Demir Taht’ın 4. Hükümdarı olan Jaehaerys Targaryen ve iyi kraliçe olarak bilinen Alysanne Targaryen’den başlıyor ve Game of Thrones’daki Jon Snow yani Aegon Targaryen’e kadar hanedan soyağacını gözler önüne seriyor.

House of the Dragon ve Targaryen Hanedanı Soyağacı 2 – house of the dragon targaryen family tree tr 1

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir