Yeni Bir Agatha Christie Uyarlaması: The Pale Horse

Dijital platform BluTV, orijinal içerikleri kadar yurt dışında beğenilen projeleri de seçkisine katmaya devam ediyor. Agatha Christie’nin Ölüm Büyüsü adlı romanından uyarlanan iki bölümlük BBC yapımı mini dizi The Pale Horse, BluTV’de yayına girdi.

Özel yapımları kadar yurt dışında beğenilen projeleri de seçkisine katan Türkiye’nin sevilen dijital platformu BluTV, The Pale Horse dizisiyle Agatha Christie uyarlamaları seçkisini genişletiyor. BluTV’de yayına giren iki bölümlük mini dizi, 1961 Londra’sında ölmüş bir kadının ayakkabısının içinde bulunan bir isim listesiyle başlayan gizemli olayları konu alıyor.

Polisiye severleri heyecanlandıracak hikâyede, ayakkabının içinden çıkan listedeki isimlerden biri, bu olayı araştırırken kendisini cadıların yaşadığı söylenen The Pale Horse adlı mekânda buluyor, ardından da esrarengiz olaylarla karşı karşıya kalıyor.

1970’li yıllardan beri baskısı bulunmayan ve en çok aranan Agatha Christie romanlarından biri olan “Ölüm Büyüsü”nden uyarlanan iki bölümlük mini dizi The Pale Horse’un kadrosunda Rufus Sewell, Kaya Scodelario, Sean Pertwee gibi isimler yer alıyor. Senaryosunu Sarah Phelps’in yazdığı The Pale Horse’un yönetmen koltuğunda ise Leonora Lonsdale oturuyor.

Agatha Christie uyarlamalarından olan The Pale Horse, The ABC Murders ve Ordeal By Innocence dizileri BluTV’den izlenebiliyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir