Mad Max Fury Road

80’lerde neden  bir sürü kıyamet sonrası (Post Apokaliptik) film izledik? Cevabı elbette Avustralya çöllerinden kopup gelen Mad Max filmleri…

3 filmlik serinin popüler kültüre etkisi öylesine kalıcı oldu ki, aradan geçen bunca yıldan sonra bile bir devam filmi hasretle bekleniyordu. Neyse ki yeni Mad Max macerasına kavuşmak üzereyiz hem de orijinal seriyi çeken, George Miller’ın ellerinden!

Fragmandan gördüğümüz kadarıyla hem yeni Max (Tom Hardy) hem de film gayet olmuş görünüyor. Charlize Theron’u da olabilecek en kısa ve kirli saç modeliyle izleyeceğiz sanırım.

Bu sevinci okurlarla da paylaşalım istedik ve hem Comic-Con’da yayınlanan taze fragmanı hem de filmden promo görselleri paylaşalım istedik. Filmde görüşmek üzere!

Mad Max 4001 Mad Max 4002 Mad Max 4003 Mad Max 4004

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir yorum var

  1. Umarım serinin 3. filmindeki gibi klasik Amerikan aksiyonu olmak yerine birinci ve ikinci filmlerin efsane ruhunu yakalayan bir yapım olur. Heyecanla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir