Ouija: Origin of Evil 1 – Ouija Origin of Evil 03

Ouija: Origin of Evil

23 Haziran 2016

2014 tarihli Ouija (Ölüm Alfabesi), antik bir ruh çağırma tahtası bulan bir grup arkadaşın başına gelenleri anlatıyordu. Stiles White ve Juliet Snowden’ın yazdığı, White’ın yönettiği film, istenileni vermekten uzak, sıra işi bir yapımdı ama 5 milyon dolarlık bütçesine karşılık tüm dünyada 104 milyon dolar gibi bir gişe hasılatı yaptı ve devam filmi de kaçınılmaz hale geldi.

Ouija Origin of Evil posterDevam filmlerine karşı önyargılı biri olarak Ouija 2 elbette ki çok fazla ilgimi çekmiyordu. Ancak proje ile Mike Flanagan’ın ismi yan yana gelince ortaya ne çıkacağını merak etmeye başladım. İlk önceleri Ouija 2 olarak duyurulan filmin ismi, daha sonra Ouija: Origin of Evil olarak değiştirildi. Universal, çekimleri tamamlanan filme ait ilk fragmanı yayınladı. Ülkemizde Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı ismiyle 21 Ekim’de vizyona girecek. Fragmandan görüldüğü kadarıyla, büyük stüdyo işlerine yakın duran, öyle çok fazla şaşırtıcı yan yola sapmayacakmış gibi gözüken bir yapıya sahipmiş gibi duruyor ama Flanagan ismi, filmi izleme listeme almam için yeterli sebep.

2011 yılı mahsulü, düşük bütçeli korku filmi Absentia ile dikkatleri üzerine çeken 1978 doğumlu Mike Flanagan, önce bol ödüllü kısası Oculus: Chapter 3 – The Man with the Plan’in (2006) uzun metraj versiyonu Oculus (2013) ile bir aynanın yüzyıllardır devam eden lanetini iki kardeşin özelinde anlattı. Daha sonra yönettiği Before I Wake, ABD’de geçen sene gösterime girecekti ama dağıtımcı firmanın yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle uzunca bir süredir sırasını bekliyor. (Nisan 2016 başında Yunanistan ve Vietnam gibi birkaç ülkede vizyona girdi.) Bu arada beklemek istemeyen Flanagan da düşük bütçeli başka bir film daha çekti: Hush. Galasını Mart ayında South by Southwest (SXSW) Film Festivali’nde yapan Hush’ın dağıtım haklarını satın alan Netflix, 8 Nisan’dan itibaren filmi göstermeye başladı.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]

Yönetmen: Mike Flanagan
Senaryo: Mike Flanagan, Jeff Howard
Oyuncular: Elizabeth Reaser, Henry Thomas, Kate Siegel, Lin Shaye, Doug Jones, Annalise Basso
[/box]

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kadavra / The Possesion of Hannah Grace Fragman 2 – Kadavra The Possesion of Hannah Grace 3

Kadavra / The Possesion of Hannah Grace Fragman

15 Mart’ta gösterime girecek Kadavra / The Possesion of Hannah
Stephen King’den “O" / "It” İlk Fragman 3 – tumblr mlh63iV4uI1rp0vkjo1 400

Stephen King’den “O” / “It” İlk Fragman

Andrés Muschietti’nin yönettiği O / It, Stephen King’in on yılardır