The Sacrament 1 – Ayin001

unnamed“Şeytanın Evi” ve “Ruhlar Oteli” filmleri ile tanınan yönetmen Ti West ile korku filmlerinin ünlü yapımcısı Eli Roth’un ortak çalışması olan AYİN / THE SACRAMENT, iki muhabirin, arkadaşlarının kayıp kız kardeşini arama sürecini belgesel yapmaya karar vermesi ile başlar.

Kızı bulmak için Amerika’nın dışında, gizli bir yere yolculuk ederler. Burada “Cennet Tarikatı” adı verilen, kırsal alanda köy hayatı yaşayan ve kendileri dışardakilerle ilişkilerini kesmiş yaklaşık 200 kişilik bir toplulukla karşılaşırlar. Bu küçük ve dayanışma içinde yaşayan topluluğun başında “Peder” adını verdikleri gizemli bir lider vardır. Cennet Tarikatı insanları başlangıçta çekim ekibini dostça karşılasa da, zamanla tarikatın aslında hiç de göründüğü gibi iyimser olmadığı ortaya çıkar. Deneysel bir belgesel çekimi olarak başlayan yolculuk, bir süre sonra canlarını kurtarmak için kaçtıkları bir kabusa dönüşecektir.

AYİN / THE SACRAMENT 11 Temmuz’da vizyona giriyor.

Yönetmen: Ti West

Oyuncular: :Joe Swanberg, AJ Bowen, Kentucker Audley, Amy Seimetz, Gene Jones

Yapımcı: Eli Roth, Jacob Jaffke, Peter Phok, Christopher Woodrow, Molly Conners / Senaryo: Ti West / Görüntü Yönetmeni:Eric Robbins / Kurgu:Ti West / Müzik: Tyler Bates

Ayin001

Ayin003

Ayin004

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

5 Comments

  1. Ti West aman aman bayıldığım bir yönetmen değil, hatta isminin abartıldığını düşünüyorum. Şimdi de TV filmlerinde bile suyu çıkarılmış bir türe, kırsaldaki tarikat korkusuna el atmış. Amerikalılar tarikat terörünü (Jim Jones) gerçekten yaşadı, hoşlarına gidebilir ama bizim seyirci için çok bir şey ifade etmeyecektir.

  2. Sevgili Murat Tolga Şen, filmi izlediniz mi? Ti West’in hala eksikleri olduğunu düşünüyorum ben de, bu konuda hemfikiriz. Ancak bu filmde çıtayı epey yükseltmiş, bir şans verin derim..

  3. Daha izlemedim eutotrash, önceki filmlerinden yola çıkarak oluşturdum yönetmenle ilgili görüşümü… Açıkçası bu aralar korku-gerilim türü patinaj çekiyor, bu film dediğiniz gibi beni şaşırtırsa çok mutlu olurum.

  4. Az evvel bu filmden çıktım…arıyorum internetten acaba bir özelliği varda ben mi kaçırdım diye..şoktayım..gerçekten insanların parasına ve vaktine yazık..samimiyetimle söylüyorum ben bu kadar anlamsız sıfır konu bir şey görmedim..neden 15 + izleyici onu da çözmüş değilim..beş yaşındaki çocuk etkilenmez..şaşkınım..

  5. Öteki Sinema derken ÖTEKİ ye öyle titiz bir sinematografik misyon yüklememiz yanlış olur sanırım.Sitenin espirisi bu zaten.Ön kabulümüz burada sunulan,listelenen filmlerin tecimsel olduğunu bilmemiz.Arada gerçek bir süpriz yakalarsak o bize kar.Yukarıdaki filmi seyretmedim belki B janrı sınırları içinde bile çok kötü bir film olabilir bilemem.Bu arada bu eli roth denen adama çok ayar oluyorum nedense.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Star Trek Beyond / Sonsuzluk İkinci Fragman 2 – Star Trek Beyond 2

Star Trek Beyond / Sonsuzluk İkinci Fragman

Ülkemizde 26 Ağustos'ta gösterime girecek Star Trek Beyond / Star
Widows / Dul Kadınlar İlk Fragman 3 – Widows Dul Kadınlar 02

Widows / Dul Kadınlar İlk Fragman

16 Kasım 2018'de vizyona girecek, Steve McQueen'in yönettiği Widows /